Věruška

Věruška se narodila na severu Čech statečné mamince Pavlínce. Hned do vínku dostala holčička obrovskou kupu starostí. Vážně nemocné srdíčko, které muselo dvakrát na operaci, mikrocefalii, centrální koordinační poruchu, Downův syndrom, po pár měsících života i leukémii a aby toho nebylo málo, přidaly se i epileptické záchvaty a podezření na poruchu autistického spektra.

Věrušky věk mentálně neodpovídá jejímu fyzickému, skoro do 4 let skoro vůbec neslyšela, a tak se nevyjadřuje skutečnými slovy, jak je známe my. Maminka se s dcerkou proto pokouší dorozumívat vlastní znakovou řečí. Malý operativní zákrok před rokem hodně pomohl sluch zlepšit a přinesl tak naději na další rozvoj Věrušky komunikace do budoucna. Ke všem těmto komplikacím Věruška také sama nedokáže jíst a pít, svaly jí přirozeně neposouvají potravu ani tekutiny, a tak musí být vyživovaná převážně sondou. Navíc, ačkoliv už uběhly skoro tři roky od léčby leukémie, Věruška má od té doby veliké problémy s imunitou a musí mezi lidmi na veřejnosti nosit ústěnku kvůli zákeřným bacilům.

Přes všechny zdravotní problémy, které by skolily i medvěda grizzly, jsou děvčata skvělý pár. Z Věrušky vyrostla princezna s přenádhernými dlouhými vlásky. S Pavlínkou žijí dle vlastních pravidel se spoustou radosti a hlavně naplno každý den. Pokud vám vrtá hlavou, proč v příběhu uvádíme jen křestní jména, tak vězte, že je to úmyslné. Věruška s Pavlínkou jsou plaché osoby a necítí se dobře ve středu pozornosti před zraky veřejnosti.

Pokud budete chtít Věrušce přispět nějakou korunku, můžete poslat penízky na náš účet 2601130854/2010 a uvést variabilní symbol 11. Všechny příspěvky Věrušce s radostí předáme. Pokud budete chtít rodinu kontaktovat, napište nám, prosím, na email irena@sport4help.cz s informací, s čím máte zájem pomoci, Pavlínce vzkaz předáme a ona už se vám následně ozve sama.

Aktuality