Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Věruška

Věruška se narodila na severu Čech statečné mamince Pavlínce. Hned do vínku dostala holčička obrovskou kupu starostí. Vážně nemocné srdíčko, které muselo dvakrát na operaci, mikrocefalii, centrální koordinační poruchu, Downův syndrom, po pár měsících života i leukémii a aby toho nebylo málo, přidaly se i epileptické záchvaty a podezření na poruchu autistického spektra.

Věrušky věk mentálně neodpovídá jejímu fyzickému, skoro do 4 let skoro vůbec neslyšela. Ale malý operativní zákrok hodně pomohl sluch zlepšit a přinesl tak naději na další rozvoj Věrušky komunikace do budoucna. Ke všem těmto komplikacím Věruška také sama špatně jí a pije, svaly jí přirozeně neposouvají potravu ani tekutiny, při výživě proto má své místo i příjem potravy sondou. Navíc, ačkoliv už uběhlo několik let od léčby leukémie, Věruška má od té doby veliké problémy s imunitou.

Přes všechny zdravotní problémy, které by skolily i medvěda grizzly, jsou děvčata skvělý pár. Z Věrušky vyrostla princezna s přenádhernými dlouhými vlásky. S Pavlínkou žijí dle vlastních pravidel se spoustou radosti a hlavně naplno každý den. Pokud vám vrtá hlavou, proč v příběhu uvádíme jen křestní jména, tak vězte, že je to úmyslné. Věruška s Pavlínkou jsou plaché osoby a necítí se dobře ve středu pozornosti před zraky veřejnosti.

Pokud budete chtít Věrušce přispět nějakou korunku, můžete poslat penízky na náš účet 2601130854/2010 a uvést variabilní symbol 11. Všechny příspěvky Věrušce s radostí předáme. Pokud budete chtít rodinu kontaktovat, napište nám, prosím, na email denisa@sport4help.cz s informací, s čím máte zájem pomoci, Pavlínce vzkaz předáme a ona už se vám následně ozve sama.

Aktuality