Katka Šůlová

Kátě je třicet let a od narození má dětskou mozkovou obrnu. Nemůže hýbat dolními končetinami a horními pouze omezeně. Pohybuje se na vozíku, ale to jí nebrání v tom, aby si užívala každý den plnými doušky a co to jen jde. Pracuje jako švadlena v dílně Borůvka Praha o.p.s. a přes svůj handicap je ve svém volném čase velmi akční – jezdí na vodu (pozor! vody se docela bojí!), lyžuje, slaňuje mosty a zkouší spoustu dalších sportovních aktivit. A abychom vás nepřestali uvádět do úžasu, Káťa je také moc šikovná umělecky. Krásně vyšívá – obrázky, ubrusy, znamení zvěrokruhu, krásné sáčky na potraviny, do kterých si můžete nakoupit rohlíky nebo zeleninu.

S Káťou jsme se seznámili přes naši kamarádku Deni, když spolu děvčata podnikly dobrodružnou výpravu do Surf arény v Praze v rámci akce organizace Cesta za snem. A protože nás oslovilo, jak statečný, poctivý a srdečný člověk Katka je, napadlo nás ji nabídnou pozici patrona v letošním ročníku Metrostav Handy Cyklo Maratonu 2019. Slovo dalo slovo a hned na první schůzce jsme si plácli! Káťa Šůlová je naše patronka a dokonce se s námi v rámci maratonu vydá fyzicky na cestu a bude vypomáhat s organizací a zásobováním a fanděním. Získali jsme novou kamarádku a moc se těšíme na všechny zážitky, které nás společně, a jak věříme nejen tento rok, potkají!

Při povídání a seznamování jsme také zjistili, s čím by Káťa nejvíce potřebovala pomoci. Ač se pohybuje převážně na elektrickém vozíku, který jí zajišťuje velikou samostatnost, občas se najdou momenty, kdy přijde na řadu užití vozíku mechanického. Hlavně u sportovních aktivit, kde vždy není snadný přístup a električák prostě není možné kvůli jeho váze přenášet. Současný mechanický vozík Kátě už dosluhuje a bude v nejbližších měsících potřebovat nový, aby mohla dále žít svůj život aktivně. Rádi bychom se tedy pokusili nashromáždit finance, které tento zatím nereálný cíl posunou ke skutečné realitě.

Aktuality