Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Katka Šůlová

Kátě je přes třicet let a od narození má dětskou mozkovou obrnu. Nemůže hýbat dolními končetinami a horními pouze omezeně. Pohybuje se na vozíku, ale to jí nebrání v tom, aby si užívala každý den plnými doušky a co to jen jde. Pracuje jako švadlena v dílně Borůvka Praha o.p.s. a přes svůj handicap je ve svém volném čase velmi akční – jezdí na vodu (pozor! vody se docela bojí!), lyžuje, slaňuje mosty a zkouší spoustu dalších sportovních aktivit. A abychom vás nepřestali uvádět do úžasu, Káťa je také moc šikovná umělecky. Krásně vyšívá – obrázky, přáníčka, ubrusy, znamení zvěrokruhu, krásné sáčky na potraviny nebo nákupní tašky, do kterých si můžete uložit třeba rohlíky, zeleninu nebo i jiný nákup.

S Káťou jsme se seznámili přes naši členku Deni, když spolu děvčata podnikly dobrodružnou výpravu do Surf arény v Praze v rámci akce organizace Cesta za snem. A protože nás oslovilo, jak statečný, poctivý a srdečný člověk Katka je, napadlo nás ji nabídnou pozici patrona v ročníku Metrostav Handy Cyklo Maratonu 2019. Slovo dalo slovo a hned na první schůzce jsme si plácli! Káťa Šůlová je od té doby naše patronka. Získali jsme novou kamarádku a moc se těšíme na všechny zážitky, které nás společně potkají!

Časem jsme zjistili, že Kačenka je velmi společenský člověk, který se rád dostává na nová místa a do nových situací a vyloženě dobře je jí mezi velkou skupinkou lidí. Miluje se účastnit řemeslných a jiných trhů, kde své výrobky nabízí k prodeji, povídá si s příchozími a přivydělává si tak na asistenční služby, které potřebuje téměř 24 hodin denně. Dokonce si pořídila kvůli své rukodělné vášni i živnostenský list.

Na výrobky, které Kačenka produkuje, potřebuje rozličný materiál. Bavlnky, krajky, ubrusy a látky, foto kartonové papíry a spoustu dalšího. Kačence pravidelně pomáháme finančně materiál doplňovat, ale za rok vyrobí nevídané množství krásných věcí a potřebuje tak další a další materiál.

Budeme moc rádi, pokud vás Kačenky příběh oslovil, když se připojíte a Kačku podpoříte finančně i vy. Můžete poslat penízky na náš účet 2601130854 / 2010 a uvést variabilní symbol 22. Všechny příspěvky Kačence s radostí předáme. 

Aktuality