Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Giving Tuesday 2019

Giving Tuesday je globální dárcovské hnutí, které je poháněno jednotlivci, rodinami, organizacemi, firmami a komunitami po celém světě. Miliony lidí se spojí, aby nejen v tento den podpořili aktivity, kterým věří, a společenství, ve kterých žijí. Giving Tuesday přichází jako protipól k nákupnímu šílenství na Black Friday. Pojďme v úterý po černém pátku na oplátku všichni udělat něco dobrého. Tvořit pomocí dobra lepší svět.

Giving Tuesday propojuje lidi všech národností, náboženství a komunit. Důležitá je také kolektivní akce a síla inspirovat k dobrým skutkům. Každý může něco darovat. Každý má něco, co může nabídnout – může věnovat svůj čas, odborné znalosti, peníze, věcné dary velké i malé, jídlo, oblečení, nebo jen udělat někomu radost.

Každý se může zapojit způsobem, který je pro něho smysluplný. Neexistuje žádné omezení, jak dělat dobro. Každý dobrý skutek a každá maličkost se počítá, byť jsou sebemenší. Kampaň inspiruje lidi po celém světě, aby také dělali dobré skutky a podporovali ty organizace, kterým věří. Všichni jsou vítáni ? školy, rodiny, univerzity, neziskové organizace, malé firmy, velké firmy, celé město, městská čtvrť a další.

My bychom se letos rádi zaměřili na pomoc naší kamarádce Kačence a pokusili se vybrat penízky na nový mechanický vozík

Kátě je třicet let a od narození má dětskou mozkovou obrnu. Nemůže hýbat dolními končetinami a horními pouze omezeně. Pohybuje se na vozíku, ale to jí nebrání v tom, aby si užívala každý den plnými doušky a co to jen jde. Rádi bychom se pokusili nashromáždit finance na nový mechanický vozík pro Kačenku, aby se mohla i nadále věnovat sportovním aktivitám.

Rádi bychom se pokusili nashromáždit finance na nový mechanický vozík pro Kačenku, které náš zatím nereálný cíl posunou ke skutečné realitě. Děkujeme za každý příspěvek.

Udělejte něco víc

Giving Tuesday je mnohem víc než jen jeden den v roce. Dejte si závazek, že uděláte více dobrých skutků i v následujícím roce. Staňte se pravidelným dárcem. Můžete například darovat určitou částku každý měsíc na charitu nebo začít dlouhodobě pomáhat jako dobrovolník organizaci, kterou podporujete. Nám by to moc pomohlo!

Kdykoliv během roku uvítáme příspěvky na chod našeho spolku a na naše aktivity, ať už finanční formou nebo nákupem některého zboží z našeho obchůdku

Ze srdce vám děkujeme za jakoukoliv pomoc či zapojení se do Giving Tuesday.

Darujte finanční příspěvky

Nejžádanějším darem jsou všeobecně finanční příspěvky, bez kterých žádná nezisková organizace nemůže fungovat. I když se to nezdá, nákladů spojených se chodem neziskovky je poměrně hodně. Aktuálně všechno dotujeme ze svého a každá koruna nám ulehčí. Přispějte nám na naše aktivity a pomoc handicapovaným prostřednictví zabezpečeného portálu Darujme.cz.

Charitativní e-shop

Pokud nechcete darovat pravidelně (nebo jednorázově) nějakou finanční částku, můžete si u nás zakoupit drobné dárkové předměty s logem Giving Tuesday ? deníček ve velikosti A6 nebo výborné perníčky! Výdělek bude opět věnován na chod našeho spolku a na plánování a přípravu dalších aktivit. Doufáme, že tyto dárečky udělají radost nejen vám, ale třeba také vašim blízkým.