Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Aktuality

Cena Martínkova života je 100 miliónů korun

Cena lidského života může být i 100 miliónů korun. Malý Martínek je jedním ze 120 lidí světa, který trpí jedním konkrétním vzácným genetickým onemocněním. Má však velkou šanci na normální vývoj a život, pokud léčbu (v zahraničí) za tuto cenu podstoupí co nejdříve. Pojišťovna léčbu odmítla uhradit, ale jsme tu ještě my!

Běhejme a pomáhejme útulkům ve Stromovce 24. září

Obrátil se nás spolek Běhejme a pomáhejme útulkům s pozvánkou na moc hezkou akcí, která proběhne již tuto neděli 24. září od 13:00 hodin v pražské Stromovce. Spolek pomáhá týraným a opuštěným zvířatům v celé ČR již desátým rokem. Za toto období se spolku podařilo pomoci již 200 útulkům celkovou částkou 13 600 000 Kč.

Akce ve Stromovce je pojata jako charitativní běh či procházka s možností výběru na dvou tratích 1 km nebo 3,5 km, které jsou vhodné i pro vozíčkáře. Příchozí hradí startovné, a celková vybraná částka z něj je v plné výši spravedlivě rozdělena mezi podporované útulky.

Workshop naší Kačky – nítěná grafika

Milé obyvatelky Prahy, přihlaste se na workshop naší Kačenky Šůlové na vyšívání nítěnou grafikou, pomocí které se dají vyšívat obrázky, přáníčka a spousta dalšího krásného.

Workshop proběhne na pobočce Městské knihovny Jezerka v Michli ve ČT 12.10. od 16 – 18 hodin. Vstupné zdarma, materiál dostanete na místě

Zažít Michli jinak 2023

Zažít Michli jinak. V sobotu 16. září vyrazíme po obědě do Michle na akci Městské knihovny na Jezerce, která se zapojuje do programu Zažít město jinak. Strávíme odpoledne s naší kamarádkou Kačenkou Šůlovou, která přijala pozvání knihovny prezentovat tu svoji tvořivou práci. Příchozím zájemcům ukáže, jak vyšívat přáníčka nítěnou grafikou. A pokud se někomu tato technika ruční práce zalíbí, bude mít možnost přihlásit se ke Kačence na workshop, který proběhne v Městské knihovně na Jezerce 12. října. A pokud budete mít dnes čas, zastavte se za námi v knihovně Kačenku podpořit a pozdravit.

Braník sobě 2023 – 9. září

Podobně jako roky předešlé, i letos jsme zahájili naši stánkařskou podzimní sezonu účastí na sousedské slavnosti zažít město jinak – Braník sobě. A s námi na akci společně vyrazila i Kačenka, s celou svou armádou rukodělných výrobků, které moc ráda sama vyrábí a jejich prodejem si vylepšuje svoji finanční situaci, aby získala peníze navíc na služby asistentů, bez kterých se sama neobejde.

Den zdraví a sociálních služeb Prahy 8

Rádi bychom pozvali všechny své příznivce, kamarády i klienty, zastavte se za námi u stánku v úterý 12. září 2023 odpoledne na prostranství u obchodního domu Krakov v Praze Bohnicích. Dostali jsme možnost prezentovat své aktivity v rámci Dne zdraví a sociálních služeb Prahy 8 a moc rádi jsme nabídku účasti přijali.

Podtrženo, sečteno – výzva Kolo pro Adama 2023

Pro všechny, kteří se s námi zapojili do letní výzvy Kolo pro ADAMA, máme tu konečné výsledky! Celkem jsme společně za 9 dní v červenci vyjezdili, vyběhali, nachodili, uplavali a jiným pohybem nasbírali 286 778 km. Pro lepší představu, více než 7x jsme obkroužili rovník.

První MČR v parabadmintonu 2023

V neděli 6. srpna proběhlo v Brně pod patronací klubu Badminton Sharks Brno historicky první Mistrovství České Republiky v parabadmintonu bez účasti zahraničních hráčů. Dříve nebylo možné mistrovství jen s domácími hráči uspořádat, pro příliš malý počet členské základny. To se ale postupně mění, parabadminton oslovuje stále nové a nové atlety, kteří chtějí trénovat a hrát. Láká je poměřit své síly s dalšími hráči nejen na domácím šampionátu, ale také vyjet do zahraničí a prosadit se třeba i na mezinárodní scéně.

Romča cyklistou v Handy Cyklo maratonu 2023

V úterý 25. července odstartoval v Praze 11. ročník Metrostav Handy Cyklo Maratonu pořádaný organizací Cesta za snem. 2222 km napříč Českou republikou v limitu 111 hodin. Náš Romča s Jirkou se i letos vydali na trasu a my je je byli vyprovodit na startu a celou jejich trasu jsme online sledovali na webu pořadatele.

Okusili jsme Letovickou 24h a za rok pojedeme zas!

O víkendu jsme zavítali na první ročník Letovická 24h na skvělou cyklistickou extrémní pecku s přesahem, kterou pořádalo Kolo pro ADAMA. 144 závodníků na kolech, koloběžkách, handbicích a lehokolech se vydalo kroužit na okruh dlouhý 13 km, a to přesně na dobu 24 hodin! Šlapeš, dokud ti síly stačí, na chvíli si schrupneš, ale hrůzostrašné sny, že už spíš moc dlouho, tě vyženou ze spacáku a pošlou znovu na trasu.