Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Sbírka na Romčův tricykl 2023

Romča Šejna je v současné době závodníkem týmu SCK Asteria DUBÍ v kategorii tricyklů T2 a pravidelně se v průběhu roku účastní závodů světového poháru po světě. V loňském roce si svými výkony vybojoval i místo v týmu, který o prázdninách odletěl do Kanady na Mistrovství světa (psali jsme o tom ZDE).

Roman jezdí a pilně trénuje po celý rok. V zimních měsících využívá rotoped, pokud je počasí nepříznivé k ježdění venku a nevyhýbá se ani lyžování. A jak jen se počasí vyčasí, vyráží Roman trénovat na skutečnou silnici venku.

Romču podporujeme v jeho aktivitách již od roku 2017 a od té doby se z nás stali přátelé. V roce 2017 jsme jemu a jeho rodině pomáhali získat finance na tricykl, se kterým by se mohl účastnit závodů handicapovaných, třeba i na mezinárodní úrovni. Sice to trvalo dva roky, hlavně proto, že tricykl se skoro celý rok „stavěl“, ale v dubnu 2019 se Roman konečně poprvé na nové kolo posadil a od té doby s ním, závodně i rekreačně s kamarády, brázdil silnice nejen doma v Čechách.

Po čtyřech letech ježdění v plné zátěži, kdy Romčovi na tachometru ročně naskočí okolo 10 000 km, se však starý stroj pomalu ale jistě dostává do finální fáze své životnosti. Romča je ale stále v plné síle, má chuť závodit a třeba i posunout své výkony ještě na vyšší úroveň. A právě k tomu by potřeboval nový tricykl.

Vývoj v oblasti technologií rámů a dalších cyklo součástí za poslední roky hodně poskočil a nový tricykl vyrobený právě z takových materiálů, se kterými už běžně jezdí závodníci v zahraničí, by Romčovi poskytl novou energii k závodění a šanci bojovat ve větší míře o medailové pozice na světových pohárech a mistrovstvích.

Rozhodli jsme se proto vypsat další sbírku na nový Romanův tricykl na portále DARUJME.cz. I díky akci Everesting pro Romana, který uspořádal náš kamarád Pavel Šťastný, se podařila za první polovinu roku 2023 vybrat neuvěřitelná částka přes 138 000,- . Sbírka je stále otevřené a my pracujeme na její další propagaci, protože na nový tricykl potřebujeme nashromáždit minimálně částku 150 000,- a nějaké peníze nám tak ještě chybí.

Děkujeme všem, kteří jsme se zapojili a přispěli i těm, kteří se ještě rozhodnou přidat.