Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Koncert pro Věrušku

V neděli 11. srpna 2019 v Berouně pořádáme charitativní koncert pro Věrušku. Přijďte si poslechnout dobrou muziku, pobavit se a třeba i přispět nějaký penízek naší Věrušce.

Městské kulturní centrum Beroun pořádá každoročně akce na venkovním pódiu na Náměstí Joachima Barranda. Letošní srpnový koncert bude trochu jiný a to tím, že bude věnován malé Věrušce, pro kterou zde uděláme charitativní sbírku.

Během večera vystoupí kapely Tři v trávě Bluegrass Band Beroun a Hana Lounová & Idefix Band.

  • Kapela Tři v trávě je pokračováním původních berounských “Střelců”  a navazuje částečně i na původní repertoár. Stylově různorodý repertoár je tvořen především klasickým Bluegrassem, Swingem, Blues ale i jinými styly a jejich mixem. Většina skladeb je melodicky postavena na Amerických písních s vlastní úpravou a českými texty více či méně známých textařů z řad našich kamarádů.
  • Hana Lounová, zpěvačka s velkým hlasem, byla členkou legendární kapely Schovanky a po několika letech se osamostatnila. Zpívala mimo jiné v Americe a pravidelně koncertuje ve Francii. Večer zazní i hity, které hrají česká rádia: Diamant v písku, Ghetto, Láska na strunách či Čekej na můj Jumbo Jet.

O Věrušce

V rámci koncertu proběhne charitativní sbírka pro naší malou Věrušku. Věruška se narodila na severu Čech statečné mamince Pavlínce. Hned do vínku dostala holčička obrovskou kupu starostí. Vážně nemocné srdíčko, které muselo dvakrát na operaci, mikrocefalii, centrální koordinační poruchu, Downův syndrom, po pár měsících života i leukémii a aby toho nebylo málo, přidaly se i epileptické záchvaty a podezření na poruchu autistického spektra. Věrušky věk mentálně neodpovídá jejímu fyzickému, skoro do 4 let skoro vůbec neslyšela, a tak se nevyjadřuje skutečnými slovy, jak je známe my. Maminka se s dcerkou proto pokouší dorozumívat vlastní znakovou řečí. Malý operativní zákrok před rokem hodně pomohl sluch zlepšit a přinesl tak naději na další rozvoj Věrušky komunikace do budoucna. Ke všem těmto komplikacím Věruška také sama nedokáže jíst a pít, svaly jí přirozeně neposouvají potravu ani tekutiny, a tak musí být vyživovaná převážně sondou. Navíc, ačkoliv už uběhly skoro tři roky od léčby leukémie, Věruška má od té doby veliké problémy s imunitou a musí mezi lidmi na veřejnosti nosit ústěnku kvůli zákeřným bacilům.

Sbírka pro Věrušku

A to bohužel nejsou všechny problémy, které Věrušku trápí. Abychom rodině alespoň trochu ulehčily, založily jsme finanční sbírku, neboť i přes to, že zdravotnický materiál má Věruška předepsaný od lékaře, zdaleka nestačí a peněz na zakoupení dostatečného množství není mnoho.

Pokud budete chtít Věrušce přispět nějakou korunku, můžete poslat penízky na náš účet 2601130854/2010 a uvést variabilní symbol 11.

Nebo doražte v neděli na koncert a zúčastněte se naší charitativní sbírky, jejíž výtěžek celý předáme Věrušce a maminka jí bude moci koupit nezbytné léky a zdravotnický materiál. Těšíme se na vás!

A jak to nakonec dopadlo?

Obě kapely věnovaly své honoráře naší Věrušce a během večera se místní obyvatelé a návštěvníci koncertu rozhodli darovat finanční příspěvky na nákup léků a zdravotnického materiálu pro naší malou holčičku. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistily, že se nám podařilo vybrat neuvěřitelných 10.272 Kč!

Moc děkujeme kapelám i všem návštěvníkům, kteří přispěli i jednou korunkou. I jedna jediná koruna může změnit někomu život nebo ulehčit lidem v těžkých životních situacích. Jsme velmi vděčné, že se kolem nás pohybuje tolik úžasných lidí, kterým osudy druhých nejsou lhostejné!