Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Společně dokážeme zázraky … a pomůžeme Věrušce

Společně dokážeme zázraky … a pomůžeme Věrušce

Ahoj!

Pomalu nám začíná stále více svítit sluníčko, a to ve mně evokuje jarní úklid 😊 i když je stále zima, tak už se mi v hlavě honí myšlenky na protřídění věcí a zvážit, zda něco nepošlu dál… Je fajn si občas doma pročistit vzduch od věcí, které nám tam jen leží a již pro nás nemají využití. Za to se může stát, že se můžou hodit právě někomu jinému a jako bonus máte zasloužený pocit, že jste někomu udělali radost 😊 a ještě k tomu máte radost z úklidu 😊

A o co se konkrétně jedná? Možná jste minulý rok vyráběli dárky jako mýdlo, svíčku anebo jste malovali na bavlněnou tašku, kterou jste darovali, a nyní máte doma ještě nějaké věci, které Vám zbyly z výroby. A že nevíte, co s nimi? Tak pro Vás máme krásné řešení.

Naše kamarádka Pavlínka, která se stará o svojí nemocnou dceru Věrušku, tak právě tyto výrobky (mýdlo, svíčky, tašky) vyrábějí. Jedná se o aktivitu, kterou se snaží Pavlínka Věrušce vyplnit čas, který nyní musí trávit doma.

 Někteří z Vás, co nás sledují delší dobu, tak Pavlínku s Věruškou už možná znáte. A Vy, co jí neznáte, tak Vám ji rádi představíme 😊

Věruška je holčička, která do vínku dostala kupu starostí. S maminkou Pavlínkou jsou ale statečné a snaží se brát život takový jaký je a rozhodně se ho snaží si užít na maximum, co jen to jde a co jim zdravotní stav dovolí. Věruška má totiž vážně nemocné srdíčko, mikrocefalii, centrální koordinační poruchu, Downův syndrom a leukémii… No… není toho málo, ale i přesto, je Věruška usměvavá princezna.

Na všechny z nás, dopadá současná covidová situace… Každý jí zvládáme tak, jak se dá a snažíme se neztratit optimismus a zdravý rozum… I když je to někdy velmi těžké… Spousta aktivit nelze vykonávat, a tak se snažíme vyplnit si čas nějak jinak…

Holky běžně navštěvují různé terapie a spoustu doktorů, to jim zabere převážně všechen čas. Nyní mají ale trošku jiný režim. Kromě hipoterapie, kam Věruška stále dochází, tak ostatní terapie bohužel navštěvovat nemohou. A tak nezbývá, než si nacházet různou aktivitu a tím vyplnit Věrušky volný čas. I když to není úplně jednoduché, tak se Pavlínka snaží s pomocí Věrušky vyrábět různé předměty. Jedná se především o mýdla, tašky, svíčky a obrázky. Věrušku to moc baví a výsledky stojí za to!

Přijde mi skvělé, že holky, ačkoliv v nelehké době, se snaží myslet optimisticky a vyrábějí dárečky, které posílají dál. Jak už to ale bývá, každá aktivita něco stojí.

Budeme moc rádi, pokud se k nám přidáte a podpoříte Věrušku v jejich aktivitách. A jak to můžete udělat? Jsou hned tři možnosti:

 1. Darovat materiál na výrobu, seznam viz níže (prosím o napsání soukromé zprávy pro domluvení se ohledně zaslání)
 2. Holkám pomůže také každá korunka, za kterou by si mohli potřebný materiál nakoupit. Přispět můžete na darujme.cz
 3. Zakoupit poukaz na nákup přímo v e-shopu na výtvarné potřeby (zakoupený poukaz zašlete, prosím, na email: denisa@sport4help.cz následně ho rádi předáme přímo Pavlínce)

Za odměnu Vám holky pošlou vyrobený výrobek, na který jste přispěli 😊

Vím, že příspěvek je dlouhý, ale některé věci, se nedají napsat na pár řádků… Proto děkuji všem, kteří nyní věnovali svůj čas a třeba se i zapojí a podpoří Věrušku.

Někdy malá drobnost, přinese někomu jinému velkou radost…

Potřebný materiál

Výroba tašek:

 • Bavlněné tašky, na které se dá malovat
 • Barvy na textil
 • Šablony, které Věrušce pomůžou při malování

Výroba mýdel:

 • Mýdlová hmota
 • Formy na mýdla

Výroba svíček:

 • Vosky, gely
 • Barvy
 • Vůně
 • Formy
 • Knoty a plíšky

Za tým Sport4Help

Deni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..