Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Naše historie

U zrodu týmu stál v roce 2013 Radoslav Kvaček. S dalšími kamarády se zúčastnil 1. ročníku unikátního cyklistického projektu Handy Cyklo Maraton, když byl ještě celý v plenkách a nevědělo se, jaký bude jeho další vývoj. A protože ho atmosféra a myšlenka 111 hodin dlouhého dobrodružství pro dobrou věc napříč Českou republikou osudově oslovila, tým se rozhodl postupně nechybět ani na startu dalších ročníků – až do roku 2017.

V průběhu 5-ti let tým zažíval mnohá dobrodružství, zapisoval si do paměti nezapomenutelné chvilky, sbíral zkušenosti. Přirozeně také procházel vývojovými změnami, někteří lidé odcházeli, jiní přicházeli. V roce 2016 byl tým okolo Radka Kvačka a Ireny Vanišové odměněn, za dlouhodobé a dobrovolné aktivity ve prospěch handicapovaných nebo vážně nemocných lidí, cenou Absolutní vítěz Handy Cyklo Maratonu 2016.

Čas běžel dál a na začátku roku 2018 došlo ke změně nejzásadnější. Tým se po vzájemné dohodě rozdělil na dvě samostatné skupiny. K4 cyklo tým s Radkem Kvačkem a Hankou Hájkovou se oddělil a ponechal si svůj původní název. Ze zbytku organizace se potom zrodil Sport4help, na jehož stránkách se právě nacházíte. Pro upřesnění jen doplníme, že to podstatné zůstalo v obou týmech beze změn – stále sportujeme bez rozdílu handicapů se všemi kamarády, kterým je s námi dobře. Díky rozdělení navíc rozprostřeme aktivity na větší plochu a dáme příležitost zapojit se více lidem.

Budeme moc rádi, pokud se k nám přidáte a společně s námi začnete psát historii Sport4help. Třeba proto, že budete cítit sympatie k tomu samému, co my. K tomu, že propojení světa handicapovaných a zdravých lidí v jeden funkční celek je lidsky krásné a hodnotné. Obohacuje život každého ze zúčastněných. Daruje to nejcennější, co můžeme v životě získat – zážitky, nová přátelství, poznávání a překonávání sebe sama, náhled na neskutečné odhodlání. Těšíme se na vás.