Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Cyklomaraton

Bez bariér, bez předsudků, jako jeden tým. To je heslo handy cyklo maratonu Cesty za snem. Unikátní je nejen svojí délkou, ale hlavně svojí otevřeností. Jedná se o unikátní závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů.

Hlavní myšlenkou závodu je spojit dvě často oddělované skupiny cyklistů a vytvořit z nich jeden funkční celek, který bude schopný fungovat dohromady i v extrémních podmínkách náročného závodu. Jede se nonstop, za prudkého deště, silného větru, pražícího slunce, dnem i nocí. Inspirací pro vznik tohoto náročného závodu v českých podmínkách byl americký RAAM ? Race Across America.

Přidaná hodnota závodu navíc spočívá v tom, že každý tým si najde ve svém okolí jednoho člověka, kterému do života zasáhla nečekaná zdravotní komplikace, úraz nebo vážná nemoc. Z neznámého člověka se stává kamarád a na dobu jednoho roku také chráněnec týmu. Závodníci jedou maraton pro něj, snaží se svého nového přítele vtáhnout do společných aktivit. Snaží se mu ukázat, že úrazem život nekončí, jen začíná v nových podmínkách. Ukazují mu, že i on sám se může zapojit, aktivně žít a třeba se další rok sám stát závodníkem a podat pomocnou ruku zase někomu dalšímu.

My jsme se závodu účastnili již několikrát a těšíme se až na jeho start zase postavíme!