Světový den Downova syndromu 21.3.

Světový den Downova syndromu 21. 3., nebo-li takzvaný Ponožkový den, odkazuje na podporu lidí se ztrojeným 21. chromozomem. Dnešní den je určen k tomu, abychom ukázali, že lidé s Downovým syndromem nejsou ze strany společnosti odmítáni, ale naopak, že jsou plnohodnotně přijímání.

Ačkoliv vypadají trošku jinak, mají stejné strasti i radosti jako každý jiný. Někdy máme přirozeně z odlišných věcí strach, proto se nebojte ptát a zajímat se o to, jací vlastně lidi s DS jsou.

A proč zrovna ponožkový den? Protože když dáme dvě ponožky patami k sobě, připomínají chromozom X, který mají osoby s Downovým syndromem vrozený. Tím, že si oblékneme každou ponožku jinou, podpoříme právě onu odlišnost lidí narozených s tímto syndromem a dáme najevo nejen podporu a solidaritu, ale také, že je přijímáme a jejich odlišnost chápeme. Být jiný, originální je totiž naprosto v pořádku 💚💙

Zapojte se proto s námi, do dnešního ponožkového dne, a oblékněte si každou ponožku jinou 😉 Pokud byste chtěli, můžete podpořit také “naší” Věrušku, která je díky Downovu syndromu výjimečná princezna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..