Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Giving Tuesday 2018

Giving Tuesday je globální dárcovské hnutí, které je poháněno jednotlivci, rodinami, organizacemi, firmami a komunitami po celém světě. Miliony lidí se spojí, aby nejen v tento den podpořili aktivity, kterým věří, a společenství, ve kterých žijí. Giving Tuesday přichází jako protipól k nákupnímu šílenství na Black Friday. Pojďme v úterý po černém pátku na oplátku všichni udělat něco dobrého. Tvořit pomocí dobra lepší svět.

Giving Tuesday propojuje lidi všech národností, náboženství a komunit. Důležitá je také kolektivní akce a síla inspirovat k dobrým skutkům. Každý může něco darovat. Každý má něco, co může nabídnout – může věnovat svůj čas, odborné znalosti, peníze, věcné dary velké i malé, jídlo, oblečení, nebo jen udělat někomu radost.

Každý se může zapojit způsobem, který je pro něho smysluplný.

Neexistuje žádné omezení, jak dělat dobro. Každý dobrý skutek a každá maličkost se počítá, byť jsou sebemenší. Kampaň inspiruje lidi po celém světě, aby také dělali dobré skutky a podporovali ty organizace, kterým věří. Všichni jsou vítáni ? školy, rodiny, univerzity, neziskové organizace, malé firmy, velké firmy, celé město, městská čtvrť a další.

Darujte finanční příspěvky

Nejžádanějším darem jsou všeobecně finanční příspěvky, bez kterých žádná nezisková organizace nemůže fungovat. I když se to nezdá, nákladů spojených se chodem neziskovky je poměrně hodně. Aktuálně všechno dotujeme ze svého a každá koruna nám ulehčí. Přispějte nám na naše aktivity a pomoc handicapovaným prostřednictví zabezpečeného portálu Darujme.cz.

Charitativní e-shop

Pokud nechcete darovat pravidelně (nebo jednorázově) nějakou finanční částku, můžete si u nás zakoupit drobné dárkové předměty s logem Giving Tuesday ? deníček ve velikosti A6 nebo výborné perníčky! Výdělek bude opět věnován na chod našeho spolku a na plánování a přípravu dalších aktivit. Doufáme, že tyto dárečky udělají radost nejen vám, ale třeba také vašim blízkým.

Darujte nepotřebné věci

Ne každý si může dovolit věnovat nějaký finanční obnos. Darujte proto věci, které již nepoužíváte, organizacím či lidem, kteří je potřebují. My jsme se letos rozhodli uspořádat materiální sbírku pro malou Věrušku, která potřebuje obrovské množství zdravotních věcí.

Staňte se na den dobrovolníkem

Nejcennějším darem, který může někdo věnovat je čas. Sic se to může zdát směšné, čas je ta nejvzácnější komodita, které není nikdy dost. Bez pomoci dobrovolníků se žádná neziskové organizace neobejde a proto i my bychom rádi rozšířili své řady o pomocníky.

Udělejte něco víc

Giving Tuesday je mnohem víc než jen jeden den v roce. Dejte si závazek, že uděláte více dobrých skutků i v následujícím roce. Staňte se pravidelným dárcem. Můžete například darovat určitou částku každý měsíc na charitu nebo začít dlouhodobě pomáhat jako dobrovolník organizaci, kterou podporujete. Nám by to moc pomohlo!

Ze srdce vám děkujeme za jakoukoliv pomoc či zapojení se do Giving Tuesday.