Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Jarní trhy na Staráku s Kačenkou

Jarní trhy na Staráku s Kačenkou

Ve středu 26. dubna jsme vyrazily v sestavě Kačenka, Šárka a Irča na tradiční jarní trhy na dvoře Jedličkova ústavu v Praze. Jako obvykle, když se konají trhy, se celý vnitřní dvůr Jedličkárny zaplnil stánky, prodejci krásných drobností a dobrůtek a příchozími návštěvníky.

Počasí bylo krásné, místy svítilo sluníčko a mohly jsme si dovolit sundat i teplé zimní bundy. Před třetí hodinou se nádvoří začalo hemžit dětmi a dalšími příchozími a my měly radost, že se prodalo hodně zboží Kačenky. Kačka poctivě vyrábí celý rok obrovské množství věcí z vlny, třeba krásná zvířátka, vyšívá ubrusy, nákupní tašky, přáníčka a obrázky s nítěnou grafikou.

Výrobou a prodejem rukodělných výrobků Kačenka nejen naplňuje své kreativní zaměření, ale především si přivydělává na vlastní živobytí – na nájem v bezbariérovém bytě s asistenční službou, na samotné asistenty nebo autodopravu sebe a svého těžkého mechanického vozíku, pokud se potřebuje někam dopravit i s věcmi. Z běžného invalidního důchodu a úvazku v chráněné dílně Borůvka všechny své potřeby handicapovaného člověka poplatí jen velmi obtížně.

Moc Kačku obdivujeme, protože nikdy neumdlévá a stále se snaží vyrábět nové a nové věci, aby oslovila při prodeji co nejširší okruh svých příznivců. Pokud vás její práce a příběh zajímá, krom trhů si nějakou maličkost můžete zakoupit i na její facebookové stránce Vyšívané obrázky.

Děkujeme, Tým Sport 4 Help.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..