Den na vlně pro handicapované v simulátoru surfingu

12. únor 2019 – to je datum, které v nás nějakou dobu zůstane. Je to den, ke kterému se budeme myšlenkami vracet po celý rok. Tento den pořádala Cesta za snem akci “Surfujeme všichni!”, které se mohli účastnit lidé s různými druhy handicapu. Jednalo se o pozvání do Surf arény v Praze do simulátoru body surfingu na umělé vlně. Akce se zúčastnilo celkem 33 odvážných lidí s různými handicapy a různého věku.

My jsme doprovázeli Katku Šůlovou. Katce je 30 let a od narození má dětskou mozkovou obrnu. Je na vozíku, ale to jí nebrání v tom, aby si užívala život plnými doušky, co to jde. A protože máme rádi výzvy a snažíme se umožnit, co se zdá nemožné, tak jsme do toho s Katkou šli.

Katka nemůže hýbat dolními končetinami a horními pouze omezeně. Přesto je ale velmi aktivní – jezdí na vodu, lyžuje, slaňuje mosty atp. A tak jsme si řekli, proč si nezasurfovat 🙂

S blížícím se dnem D ale začaly růst obavy a strach. Od začátku jsme věděli, že se může stát, že to nepůjde. Katka se na rukou neudrží a má velký strach z vody. Ale pořád v nás kolovala myšlenka, že tam budou úžasní lidé, se kterými vymyslíme jak na to, abychom to zvládli. Proběhlo nespočet rozhovorů o tom, že si Katka myslela, že to nezvládne, že má strach, že se utopí, atd… Pořád měla na mysli, že to přece není možné vzhledem k jejímu handicapu a omezení. O to víc jsme si přáli, aby to klaplo! Přece výzvy jsou od toho, aby se překonávaly, a tak jsme se snažili Katku povzbuzovat a podporovat jak jen to šlo! Hlavní bylo SI TO UŽÍT!

Po zápisu a navlékání do neoprenu začala i Katka věřit v to, že by snad surfovala. Za chvíli si jí vyzvedli statní chlapi a odnesli jí do arény, kde již byli připraveni surfaři. Musíme říct, že surfaři byli naprosto skvělí a ke každému přistupovali tak, aby to zvládl a užil si to. Patří jim velké díky!

Když jsme se s Katkou setkali opět v šatně, její nadšení bylo neuvěřitelné! Oči zářily štěstím a my byli moc pyšní, jak to zvládla! Všichni jsme si to náramně užili a už se těšíme na další společné aktivity, kdy budeme pokořovat bariéry a překonávat výzvy!

1 komentář u „Den na vlně pro handicapované v simulátoru surfingu

  1. Pingback:Káťa Šůlová je naší akční patronkou MHCM 2019 | Sport 4 Help

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..