Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Mezinárodní den epilepsie

Mezinárodní den epilepsie

Epilepsie zůstává pro mnoho lidí stále opředena tajemstvím a možná i z tohoto důvodu se stále mnoho lidí s epilepsií v lidské společnosti setkává s různou formou stigmatizace. Tuto situaci se snaží zlepšit mezinárodní den epilepsie, který každoročně v únoru připomíná, že i lidé potýkající se s  touto nemocí, žijí plnohodnotné životy. Letos připadá tento den na pondělí 11. února.

Mezinárodní den epilepsie je zvláštní událostí, která každoročně podporuje povědomí o epilepsii ve více než 120 zemích. Každý rok, druhý únorový týden lidé společně oslavují a upozorňují na problémy, kterým čelí lidé s epilepsií, jejich rodiny a pečovatelé.

Jedná se o den pro všechny, bez ohledu na to, kde jste, bez ohledu na to, jak malá je vaše skupina nebo velká oblast, bez ohledu na to, zda se zaměřujete na zdravotní nebo sociální aspekty onemocnění. Stejně jako v loňském roce je možné projevit svou podporu lidí s epilepsií umístěním fotografie spojené s tímto tématem na sociální sítě, označené heslem: #epilepsyday.

Co je epilepsie?

Epilepsie je složité neurologické onemocnění s mnoha projevy, jímž v České republice trpí na 80 tisíc lidí; v celosvětovém měřítku se toto číslo pohybuje kolem neuvěřitelných 50 milionů. V řadě případů je příčina neznámá. Pacienty však netrápí jen sama choroba a její příznaky – což nemusí být pouze záchvaty, ale také další projevy včetně úzkostí, deprese, poruch paměti, pozornosti, chování atd. Život jim ztěžuje též určitá stigmatizace, jelikož společnost stále ještě vnímá toto onemocnění značně nepříznivě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..