Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Káťa Šůlová je naší akční patronkou MHCM 2019

Káťa Šůlová je naší akční patronkou MHCM 2019

Každý tým, který se účastní Metrostav Handy Cyklo Maratonu, je patronem jednoho člověka, který se s handicapem teprve učí žít nebo kterému pomůže společná aktivita. Svou účastí tým v závodě zajistí také tým handicapovanému kamarádovi/handicapované kamarádce místo na zážitkovém sportovním víkendu v přírodě, jehož cílem je vytvořit nové vztahy, přátelství, získat sebevědomí a pozitivní pohled na život. Sport 4 Help jede v roce 2019 pro Katku Šůlovou.

S Káťou jsme se seznámili přes naši kamarádku Denisku, když spolu děvčata podnikla dobrodružnou výpravu do Surf arény v Praze v rámci akce organizace Cesta za snem.

A protože nás oslovilo, jak statečný, poctivý a srdečný člověk Katka je, napadlo nás jí nabídnout pozici patrona v letošním ročníku Metrostav Handy Cyklo Maratonu 2019. Slovo dalo slovo a hned na první schůzce jsme si plácly! Káťa Šůlová je naše patronka a dokonce se s námi v rámci maratonu vydá fyzicky na cestu a bude vypomáhat s organizací, zásobováním a fanděním. Získaly jsme novou kamarádku a moc se těšíme na všechny zážitky, které nás společně, a jak věříme nejen tento rok, potkají!

O Kačence

Kátě je třicet let a od narození má dětskou mozkovou obrnu. Nemůže hýbat dolními končetinami a horními pouze omezeně. Pohybuje se na vozíku, ale to jí nebrání v tom, aby si užívala každý den plnými doušky a co to jen jde. Pracuje jako švadlena v dílně Borůvka Praha o.p.s. a přes svůj handicap je ve svém volném čase velmi akční – jezdí na vodu (pozor! vody se docela bojí!), lyžuje, slaňuje mosty a zkouší spoustu dalších sportovních aktivit. A abychom vás nepřestali uvádět do úžasu, Káťa je také moc šikovná umělecky. Krásně vyšívá – obrázky, ubrusy, znamení zvěrokruhu nebo krásné sáčky na potraviny, do kterých si můžete nakoupit rohlíky nebo zeleninu.

Mechanický vozík pro Kačenku

Při povídání a seznamování jsme také zjistily, s čím by Káťa nejvíce potřebovala pomoci. Ač se pohybuje převážně na elektrickém vozíku, který jí zajišťuje velikou samostatnost, občas se najdou momenty, kdy přijde na řadu užití vozíku mechanického. Hlavně u sportovních aktivit, kde vždy není snadný přístup a električák prostě není možné kvůli jeho váze přenášet. Současný mechanický vozík Kátě už dosluhuje a bude v nejbližších měsících potřebovat nový, aby mohla dále žít svůj život aktivně.

Rádi bychom se tedy pokusili nashromáždit finance, které tento zatím nereálný cíl posunou ke skutečné realitě. Pokud budete chtít Kačence přispět nějakou korunku na její vysněný vozíček, můžete poslat penízky na náš účet 2601130854/2010 a uvést variabilní symbol 22 nebo prostřednictví zabezpečeného portálu Darujme (odkaz níže). Všechny příspěvky Kačence s radostí předáme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..