Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Vyrazily jsme na For Bikes!

Vyrazily jsme na For Bikes!

V sobotu vyrazily Anička a Irča na největší domácí cyklistický veletrh – For Bikes. Kdo má totiž něco zásadního společného s kolem, nesmí se tam zapomenout ukázat! Termín veletrhu je úmyslně stanoven na začátek cyklistické sezony a příchozím vlévá do žil, nohou i rukou neodolatelnou touhu vyrazit po dlouhé zimě do luk, lesů, polí a silnic na svých strojích. Nemluvě o tom, že mnohé návštěva veletrhu svede k nákupu nového miláčka.

Pohledy na nejkrásnější a nablýskané stroje na stojanech tajily dech. I Anička si jednu svoji silničku vyhlédla a tvářila se v její blízkosti jako omámená. Irča měla co dělat odtáhnout ji o stánek dál. K vidění bylo i oblečení a rozmanité cyklistické doplňky. Na svoje si musely přijít i dost náročné cyklistky, které nechtějí na kole ztratit nic ze své ženskosti. Modely dresů všech barev, které si jen umíte představit, lákaly k vyzkoušení na každém kroku.

Anička se neohroženě vrhala do konverzace s každým vystavujícím, u kterého ji něco zaujalo nebo kde vycítila možnost spolupráce s naším týmem. To Irča se tradičně schovávala za objektivem svého fotoaparátu a zaznamenávala atmosféru akce do obrázků.

Sympatické bylo, že hodně prostoru na veletrhu se dostalo bezpečnosti jízdy. Našly jsme tu vystavovatele propagující nejen bezpečnostní prvky, ale také nabízející besedy pro všechny věkové kategorie cyklistů včetně praktických ukázek, jak je cyklista vidět na silnici za zhoršených světelných podmínek.

Okouzlila nás mini výstava z pravěku cyklistiky. Bylo z ni cítit, že už před desítkami let brali cyklisté náš sport jako lásku na celý život!

Samozřejmě jsme také doufaly, že na veletrhu potkáme i přátele blízké našim srdcím. Některá setkání byla očekávaná a předem domluvená, jiná ale přišla úplně jako blesk z čistého nebe. Na stánku, kde prezentovali krásy svého kraje pracovníci Královéhradeckého, jsme si zavzpomínali na loňskou podporu při průjezdu Kuksem a Teplicemi nad Metují. Tak skvěle jsme se vloni na maratonu za celou cestu nikde jinde nenajedli! Lahodnost palačinek ještě dodnes cítíme na jazyku! A moc se těšíme na další letošní spolupráci při Okolo měst i maratonu!

Stejně tak nečekané bylo setkání s Andreou Arnoldovou a týmem HAVEN. Naše cesty se protnuly zrovna v okamžiku jejich vystoupení, které vidíte na fotce. Moc se nám líbila jejich sehranost, nadšení a pak samozřejmě dokonalé umění ovládat vlastní bike. Těšíme se, že potkání se třeba přinese do budoucna i nějaké společné zážitky.

Domluvené setkání nás čekalo u Osmikrásek s Míšou, Šárkou, Léňou, Andulkou a její rodinou. S Osmikráskami jsme plánovaly náš společný výlet a oběd na Ještěďu! Jupííí! Patrony Osmikrásek jsou v letošním roce dvě organizace, které pomáhají dětem postiženým SMA. Boženka Hradilková a Andulka Hlavicová jsou asi nejznámějšími mediálními hvězdami Smáků. Více o této nemoci, které postihuje svaly nemocného, se dozvíte TADY.

Přehlédnout se nedal také výrazný výsadek internetového magazínu nejen pro všechny bikerské dívky a ženy – Dámy na kole. Redaktorku Káju Polívkovou doprovázela dcera, která se zhostila role fotografky a kameramanky. Obě dámy se neuvěřitelnou rychlostí proplétaly mezi vystavovateli s citem pro to, jak zachytit zajímavé okamžiky veletrhu. Těšíme se na zpravodajství z celého víkendu!

Čas byl ale neúprosný, a ač nám minuty strávené na místě připadaly krátké, hodiny ručiček se nezadržitelně přehouply přes dvanáctou a bylo načase se rozloučit, zamávat a těšit se zase za rok AHOJ!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..