Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Romča Šejna se těší na maraton a pilně trénuje

Romča Šejna se těší na maraton a pilně trénuje

Se zahájením nové cyklistické sezóny jsme se rozhodli vyzpovídat našeho kamaráda Romču Šejnu, jaké má sportovní plány do letošního roku. A nebyli jsme moc překvapeni, že Romča se nejvíce těší do sedla svého kola :).

Romčo, máš spočítáno, kolik kilometrů jsi na kole najezdil v loňském roce, včetně km v maratonu?

Najezdil jsem cca 7 000 km včetně maratonu.

Kdy naposledy se ti podařilo v loňském roce 2020 sednout na kolo? V Šumavských kopcích je větší zima, než v pražské kotlině, kde se dá jezdit v podstatě celý rok …

Naposledy jsem sedl na kolo 24. 12. 2020. Druhý den jsem zazimoval, začlo u nás chumelit. Mráz mi nevadí, ale potřebuji sjízdné silnice. Také se stalo, že mě rodiče zmrzlého odloupávali od řidítek.

Podařilo se ti, Romčo, sportovně naplnit přísloví „Jak na nový rok, tak po celý rok?“ Vyrazil jsi na Nový rok někam?

Bohužel, na kolo to nebylo, ale na dlouhou vycházku ano. Jsem jak náš pan prezident s projevem, místo novoroční vyjížďky na kole jsem měl vyjížďku vánoční :-).

Dáváš si nějaká novoroční předsevzetí? Chceš se s námi podělit, jaká sis dal pro letošní rok?

Určitě se zúčastnit maratonu a nejraději se Sport4Help.

Jaké máš sportovní plány pro rok 2021 obecně? Jsou otevřené nějaké cyklistické republikové závody? Máš možnost trénovat v nějakém klubu? Nebo onemocnění covid vše toto znemožnilo?

V tomto roce jsem změnil sportovní klub, doufám v lepší zázemí. Uvidíme, jak se situace vyvine, v plánu jsou nějaké Evropské poháry v zahraničí. Republikové závody se v loňském roce uskutečnily čtyři, tak jak bylo naplánováno. Se svými výsledky jsem byl spokojený a hlavně s nimi byl spokojený i můj trenér. Kromě svých klubových závodů se účastním i závodů zdravých cyklistů, které probíhají téměř každý víkend. Je to zároveň skvělý trénink pro mojí výkonnost v přítomnosti stejných nadšenců, jako jsem já.

Víme o tobě, že v zimě se věnuješ běžkování. Kam na běžky jezdíš? Jsou pro tebe lyže tebe zimní příprava na kolo?

Jezdím na Šumavu, která je pro běžky skvělá a je to také moje srdcová záležitost, protože jsem tu doma. Určitě je to dobrá příprava na kolo, nácvik rovnováhy a koordinace pohybu.

Prozradíš nám, jak velkou láskou pro tebe běžky jsou na stupnici hodnocení 1 – 5? ZnámZnámkuj jako ve škole 🙂 … 1 je nejvíc lyže miluju!

Protože je to pro mě opravdu namáhavé, hodnotím tuto aktivitu za 3 :-(. Jsem také docela dobrý ve sjezdovém lyžování. Každý rok se s hnutím České hnutí speciálních olympiád účastním závodů v Krkonoších. Jeden rok jsem se probojoval i do mezinárodních

závodů v Rakousku.

Je něco, co bys chtěl vzkázat svým fanouškům, kteří sledují tvou závodní kariéru, dnes už nejen v zastoupení komunity Cesty za snem?

Určitě se budu snažit, abych své fanoušky nezklamal.

Irčo, měj se moc hezky a pozdravuj celý náš tým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..