Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Romča potřebuje nový tricykl

Romča potřebuje nový tricykl

Romča Šejna je v současné době závodníkem týmu SCK Asteria DUBÍ v kategorii tricyklů T2 a pravidelně se v průběhu roku účastní závodů světového poháru po světě. V loňském roce si svými výkony vybojoval i místo v týmu, který o prázdninách odletěl do Kanady na Mistrovství světa (psali jsme o tom ZDE).

Roman jezdí a pilně trénuje po celý rok. V zimních měsících využívá rotoped, pokud je počasí nepříznivé k ježdění venku a nevyhýbá se ani lyžování. Jeho tým Asteria už letos také vyrazil na první soustředění, a to v termínu 16.- 19.2. do Teplic.

Za Romčou jsme se vyrazili podívat začátkem února, kdy jsme s ním a jeho rodinou strávili víkend v Česticích nedaleko Strakonic, kde Roman s rodiči a bratrem bydlí.

Krom sportování jsme si vyměnili novinky napříč rodinami. Romču podporujeme v jeho aktivitách již od roku 2017 a od té doby se z nás stali přátelé. V roce 2017 jsme Romčovi pomáhali získat finance na tricykl, se kterým by se mohl účastnit cyklistických závodů handicapovaných, třeba i na mezinárodní úrovni. Sice to trvalo dva roky, hlavně proto, že tricykl se skoro celý rok „stavěl“, ale v dubnu 2019 se Roman konečně poprvé na nové kolo posadil a od té doby s ním, závodně i rekreačně s kamarády, brázdil silnice nejen doma v Čechách.

Po čtyřech letech ježdění v plné zátěži, kdy Romčovi na tachometru ročně naskočí okolo 10 000 km, se však starý stroj pomalu ale jistě dostává do finální fáze své životnosti. Romča je ale stále v plné síle, má chuť závodit a třeba i posunout své výkony ještě na vyšší úroveň. A právě k tomu by potřeboval nový tricykl.

Vývoj v oblasti technologií rámů a dalších cyklo součástí za poslední roky hodně poskočil a nový tricykl vyrobený právě z takových materiálů, se kterými už běžně jezdí závodníci v zahraničí, by Romčovi poskytl novou energii k závodění a šanci bojovat ve větší míře o medailové pozice na světových pohárech a mistrovstvích..

Momentálně jsme tedy začali zkoumat, jaká je situace s tricykly na českém trhu, kolik by nový moderní tricykl stál a zda by bylo finančně reálné jen zakoupit. Moc rádi bychom talentovanému Romčovi pomohli pokračovat dělat s plnou energií to, co ho činí šťastným a spokojeným.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..