Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Roman Šejna dojel na MS v Kanadě čtvrtý!

V první polovině srpna se v Kanadě uskutečnilo Mistrovství světa handicapovaných cyklistů. Místo na veledůležitých závodech až za oceánem si vybojoval i náš kamarád Roman Šejna jezdící v barvách týmu SCK Asteria DUBÍ.

Romča závodí na svém tricyklu „žlutém ďáblovi“ v kategorii T1, a to i díky vám, kteří jste mu v roce 2017 přispěli na nákup nového závodního stroje, když ten starý už byl najetými tisíci kilometry značně rozklížený a neschopný konkuence na nejvyšší světové úrovni. Pro představu, Romča ročně najezdí okolo 10 000 km.

Cesta na MS nebyla procházka růžovým sadem. Romča musel tvrdě dřít, ostatně jako každý jiný vrcholový sportovec, a místo na šampionátu si zasloužit předchozími výbornými výkony, jako třeba 3. místem v časovce na světovém poháru v belgickém Ostende nebo stejným místem na Mistrovství Evropy v Rakousku. A to nemluvíme o titulu Mistra republiky na Mistrovství české a Slovenské republiky 2022 v Jeseníku v časovce .

Do Kanady se cestovalo více než týden před zahájením MS, aby byl čas na aklimatizaci, v jejímž rámci se v místě konání šampionátu, ještě před samotným vrcholem sezony, jely závody světového poháru. Romča s velkým nasazením a odhodláním nastoupil do časovky a vybojoval ve světové konkurenci skvělé, i když nepopulární 4. místo. V samotném hlavním závodě SP, po kolizi na trati, pádu a proražené galuzce, závod nevzdal, znovu usedl na tricykl a dojel na 5. místě.

V dobrém rozpoložení a rozježděný Roman nastoupil i do samotných dvou závodů na MS. V úvodní časovce jednotlivců dojel čtvrtý a stejné takto skvělé umístění zopakoval i v hlavním závodě. Obrovsky gratulujeme k výkonům, umístěním a zážitkům, které v člověku zůstanou zapsané v paměti už navěky.