Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Přednášeli jsme na Univerzitě Pardubice o neziskovém sektoru

Přednášeli jsme na Univerzitě Pardubice o neziskovém sektoru

V těchto dnes náš tým žije přípravami na stále se blížící Okolo Pardubek a Okóóólo Hradce? Ladíme program na Kuňce, plánujeme poslední drobnosti na trase, pečeme další perníčky, chystáme pro vás dárečky. A v minulém týdnu jsme si při této práci ověřili, že pokud se rozhodnete jít naplno vstříc svým plánům a snům, jste otevřeni příležitostem a děláte věci s nasazením, budete za svoji aktivitu odměněni.

V rámci těchto příprav se totiž naše kroky střetly se skvělým člověkem, paní Zdeňkou Šándorovou, zástupkyní koordinační skupiny pro práci Komise komunitního plánování sociálních služeb ve městě Pardubice. Pokud náhodou nevíte, co za tímto složitým výrazem hledat, tak ve stručnosti vězte, že cílem komunitního plánování je nastavit síť sociálních služeb v Pardubicích tak, aby co nejlépe odpovídala potřebám a specifikům daného regionu co do nabídky poskytovaných služeb, jejich dostupnosti a kvality.

Ale zpět k našemu setkání. S paní Šándorovou jsme prokonzultovali možnosti, jak co nejlépe Okolo měst zapojit do rozvoje sociální oblasti týkající se osob se zdravotním postižením v pardubickém regionu. A nemohli jsme narazit na fundovanější osobu. Zdeňka je zároveň profesorkou filozofické fakulty Univerzity Pardubice a nabídla nám, že přijde se svými svěřenci, kteří studují právě tuto sociální oblast, pomoci na Okolo měst napříč handicapy v rámci dobrovolnické činnosti. A aby se celá akce ještě lépe propojila, dostali jsme neodolatelnou nabídku uspořádat na univerzitě pro studenty přednášku o tom, jak jsme se k celému pořadatelství dostali.

V přítomnosti přibližně třiceti studentů se tak Radek mohl na půdě univerzity vášnivě a ze srdce rozpovídat o tom, co ho přivedlo na cestu pomoci potřebným. V první části náš kapitán vyprávěl o setkání s Heřmanem Volfem před jedenácti lety, o svém narůstajícím zájmu doprovázet tohoto inspirativního handicapovaného člověka na benefičních cyklo jízdách po Evropě, o postupně vzniklé vášni pro handy cyklo maraton, o vývoji vztahu s prvním blízkým člověkem, který se během vteřiny stal ze zdravého těžce fyzicky postiženým ? Následovalo povídání o našich současných aktivitách, včetně promítání mnoha fotek, které z akcí máme. A protože v příjemném prostředí zaujatých studentů čas utíkal kosmickou rychlostí, zbylo Irče už jen pár vět na základní osvětlení kroků, které je nutné podniknout k právnímu založení neziskové organizace.

Tím jsme uzavřeli celý kruh jedné z možností, proč a jak může vzniknout neziskový subjekt. Děkujeme paní profesorce Šándorové za příležitost vyzkoušet si něco nového, děkujeme za možnost podělit se o niterní motivaci našeho snažení, děkujeme za možnost inspirovat podobně orientované lidi ke kroku, jaký jsme v závěru roku 2016 učinili my. Odměnou za naši snahu nám byl zájem a účast ve tvářích studentů, smích z posluchárny, a upřímně míněný příslib pomoci na Okolo Pardubek a Okóóólo Hradce?. Jsme zase bohatší o jednu báječnou zkušenost!

2 Odpovědi

 1. Sláva Morávek napsal:

  Děláte to dobře.
  Fandime Vám.
  Mám pomalu ale jistě trénujeme a pokořujeme první kilometry?. Jde to ztuha, ale malé dítě také nedá stovku pod deset.
  Chce to čas, důležitá je chuť a vůle.
  Hasiči jsou úspěšní ne jako jedinci, jejich výjimečná síla spočívá v soudržnosti týmu.

  • Slávku, my zas fandíme tvému týmu, jdeš do toho poctivě a opravdově! Těšíme se na společné cyklo aktivity, tréninky či Okolo měst, jen se nám trošku umoudří počasí :)!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..