Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Burze filantropie – děkujeme za podporu

Burze filantropie – děkujeme za podporu

V rámci fundraisingu a pátrání po možnostech, jak finančně podpořit aktivity naší organizace, jsme na sklonku loňského roku narazili na webovou stránku Burza filantropie, kterou provozuje KOalice NEvládek Pardubicka – KONEP. Zajímavý název projektu v nás probudil touhu dozvědět se víc a začíst se do stránek. A dobře jsme udělali!

Zjistili jsme, že Burza filantropie je skvělý transparentní nástroj k podpoře projektů neziskových organizací nabízející propojení zástupců podnikatelského sektoru, představitelů nezisku a veřejné správy. Jednotlivé neziskovky prezentují svůj projekt a ucházejí se o podporu donátorů z řad podnikatelů a veřejné správy. Ti následně mohou projekty podpořit finančními a materiálními dary nebo jinou vhodnou formou pomoci. Burzy se konají na několika místech Pardubického kraje, donátoři proto mohou podpořit neziskové organizace a jejich projekty v regionu, ke kterému mají nejbližší vztah. Co víc k tomu zjišťovat, aktivita jako šitá na míru pro nás. Rádi zkoušíme nové, moderní a neotřelé nápady!

Maje v hlavě pár myšlenek, s jakou aktivitou se do burzy v roce 2017 přihlásit, vyrazili jsme koncem února na přípravný seminář „Jak napsat projekt do Burzy filantropie“. V sále se nás sešlo okolo dvaceti zástupců sociálních podniků a neziskových organizací z okresu Pardubice a naproti nám se usadili zástupci KONEPu – Michal Chlumský a Jana Machová. V průběhu tří hodin semináře jsme dostali jasné a srozumitelné informace, jak své prezentace uchopit a jakým způsobem se pokusit donátory zaujmout. Kdo chtěl, dokonce si mohl vyzkoušet přednést úvod své prezentace před kolegy v přednáškovém sále. Prostě, domů jsme odcházeli s popsanými stohy papírů a poznámkami, jak být originální, vybočit z řady a získat kýženou podporu. Děkujeme!

Čas plynul, my jsme pracovali na podrobnostech projektu a v těchto dnech konečně přišel okamžik, kdy jsme se mohli obrátit na vás – naše příznivce a pomocníky – s prosbou o podporu. Nacházíme se uprostřed další fáze harmonogramu Burzy filantropie s přihlášeným projektem „Okolo měst napříč handicapy 2018“ a jsme vděčni za každý váš emailový hlas! Z přihlášených 22 projektů postoupí do závěrečného finále, které se uskuteční v Pardubicích 7. června, jen část. Projekt, který získá nejvíce hlasů v internetovém hlasování, jde dál přímo, dalších několik vyberou samotní donátoři. Zástupci finalistů potom předstoupí před donátory s připravenou osobní prezentací a naživo předvedou a povypráví, co jejich aktivita přinese okolí.

Dnes, ve čtvrtek 20.4. v poledne bylo hlasování veřejnosti po týdnu ukončeno a my jsme vybojovali, i díky mnohým z vás, neuvěřitelnou 5. příčku! Děkujeme, vaše podpora nás moc těší, nezklameme vás! A přijďte se podívat už na letošní ročník akce Okolo měst napříč handicapy, věříme, že se budete bavit a vracet domů ve fajn náladě!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..