Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2018

Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2018

Ve čtvrtek 28.2.2019 proběhl slavnostní večer u příležitosti vyhlášení Nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2018, kterým se stal střelec Tomáš Pešek!

Tomáš Pešek získal v anketě Českého paralympijského výboru ještě další ocenění za rok 2018 a sice Objev roku.

„Zírám. Nevěděl jsem, že se takhle umístím, a nevím, co na to říct. Jsem hrozně rád, že jsem se jen dostal mezi vyhlašované. A to, že jsem první, je úžasné,“ řekl Pešek na tiskové konferenci.

Nezpochybnitelné dvě ceny mu přinesl úspěšný loňský rok, během kterého Tomáš získal několik medailí na světových pohárech, vybojoval kvótu na letní paralympijské hry Tokyo 2020 a následně přidal titul Mistra Evropy a více mistra Evropy na evrospkém šampionátu v Bělehradě.

„Říká se, že první rok mezinárodních závodů je nejlepší. Člověk nemá s čím srovnávat a nic jej netrápí. Uvidíme, jak se bude dařit letos. Trochu se bojím, aby rychle nespadl. Snad ne,“ pousmál se Pešek, který si ze všech úspěchů nejvíce cenil získaného místa na paralympiádě. „Z mistrovství mám samozřejmě obrovskou radost, ale to, že se podívám na paralympijské hry, je pro každého sportovce top,“ řekl.

Druhé místo v anketě Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2018 obsadil plavec Arnošt Petráček, který v loňském roce vybojoval dva tituly Mistra Evropy v plavání. Třetí se umístil stolní tenista Jiří Suchánek, který přivezl z Mistrovství světa ve slovinském Lašku bronzovou medaili.

Oceněni byli i nejlepší trenéři. Ceny převzali Jiří Smékal z Českého svazu zrakově postižených sportovců, Milan Jašek (Český svaz tělesně postižených sportovců), Petr Vrátil (Česká federace Spastic Handicap), Karel Málek (Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců) a Martin Ešpandr (Český svaz mentálně postižených sportovců a Český svaz neslyšících sportovců).

Nejlepší juniorkou se stala plavkyně Vendula Dušková, juniorem atlet Ondřej Franěk. Objevem roku byli lukostřelkyně Tereza Brandtlová a Tomáš Pešek, cenu pro nejlepší družstvo získali lukostřelci Šárka Musilová a David Drahonínský a členem Síně slávy se stal Pavel Vošáhlík, dlouholetý trenér a jeden ze zakladatelů goalballu v České republice.

Celkové pořadí TOP 10:

  1. Tomáš Pešek, střelba
  2. Arnošt Petráček, plavání
  3. Jiří Suchánek, stolní tenis
  4. Jan Tománek, triatlon
  5. Patrik Hetmer, lyžování
  6. David Drahonínský, lukostřelba
  7. Ondřej Sedliský, tenis
  8. Patrik Jahoda, cyklistika
  9. Kateřina Husáková, atletika
  10. Kateřina Antošová, cyklistika

V roce 2019 naši sportovci získali 62 medailí na mistrovství světa a Evropy a spoustu dalších na Světových a Evropských pohárech. Je ale řada dalších sportovců, kteří by si ocenění zasloužili. Všem handicapovaným sportovcům přejeme v tomto i dalším roce mnoho úspěchů a především radosti ze sportu a aktivně tráveného času!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..