Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Sport 4 Help na ČEZ Handy Kvadriatlon 2019

Sport 4 Help na ČEZ Handy Kvadriatlon 2019

V neděli 3. března se v Bedřichově v Jizerských horách odehrál čtvrtý ročník zimního ČEZ handy kvadriatlonu smíšených dvojic. Tam jsme nemohli chybět!

Tento unikátní podnik na sněhu není primárně o závodění, ale o radosti ze sportu a propojování lidí ve společnosti. Zimní verze handy kvadriatlonu je postavena tak, aby ji mohl absolvovat téměř každý. Profíci, nadšenci i úplní amatéři. Lidé zdraví i s různými handicapy – vozíčkáři, amputáři, nevidomí, neslyšící nebo lidé s mozkovou obrnou. Je otevřen jak mužům, tak ženám, dětem i seniorům. Cílem je propagovat sport, opravdovou integraci a krásu aktivního života.

Jednalo se o závod ve dvojicích, a to v kategoriích handicapovaný a zdravý, žena a žena, muž a žena, muž a muž, junior a senior a také člověk a pes. Kvadriatlon se jel na běžkách a obsahoval čtyři disciplíny – běh na lyžích, střelba, skicross a sprint; dvojice vše absolvovali společně a na jeden zátah.

My jsme se účastnili kategorie Muž – Žena ve složení Terka (naše holka pro všechno) + Pavel (náš kamarád a velký sportovec). Na trati jsme se ale také potkali s Romčou, který se Zdendou (bývalým a parťákem z cyklomaratonu) absolvovali závod v kategorii Handicapovaný – Nehandicapovaný.

Závod začínal dvěmi 620metrovými okruhy, na kterých se oba členové týmu vystřídali ve střelbě na laserové biatlovoné střelnici s pěti terči.

Po biatlonu následoval 700metrový skikrosový okruh. Obě dvě části se zopakovali a poté již následoval poslední okruh s měřeným sprintem.

Po hlavním závodě následoval dětský biatlon ve dvojicích s rodiči. Na děti čekal 450metrový okruh, na kterém si mohly vyzkoušet jak běh na lyžích, tak střelbu na biatlonové střelnici. V závěru bylo možné ještě absolvovat vložený „Biatlon pro každého,“ kdy si každý mohl sednout do vozíčkářských sledge běžek a objet jedno 450metrové kolo se střelbou a sprintem pouze za pomoci svých paží.   My jsme si celý závod moc užili a věříme, že i ostatní účastníci a jejich podporovatelé. A i ty medaile (sic symbolické) jsme přivezli! Tak zase příště!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..