Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Libor s Martinem si zalétali ve větrném tunelu

Libor s Martinem si zalétali ve větrném tunelu

První květnový pracovní den nás místo cesty do práce čekala výprava do větrného tunelu Hurricane Factory v Praze Letňanech. Cesta za snem tu organizovala již 3. ročník akce ? Lítáme v tom všichni napříč handicapy. A příležitost odlepit se od země a zalétat si v proudu vzduchu dostali i naši noví přátelé a chráněnci ? náš Libor Bohdanecký a Martin Šabata ze spřáteleného Heroes Bomberos Slávka Morávka.

Libora i Martina spojuje v mnohém podobná životní cesta. Kluci jsou mnoho let profesionální hasiči a oba se v nedávné době vážně zranili při výkonu svého povolání tak, že jsou upoutáni na invalidní vozík. A protože se ví, že limity lidského těla nejsou dostatečně probádané, neuvěřitelně na sobě makají a dřou – od soumraku do úsvitu a zlepšují svoji hybnost rehabilitacemi a cvičením. Od prvního setkání s nimi je vám jasné, že jste potkali kluky, kteří nevzdali svůj život navzdory nepřízni osudu. Za mohutné podpory svých rodin hledí pozitivně do budoucna a setkání s nimi vás přinutí přemýšlet nad tím, co je v životě důležité.

Naši patroni si na celý den vzali ?dovolenou? z rehabilitací v pražském centru Paraple, kde zrovna byli na pobytu a do Letňan se dopravili Martinovým autem neznámou Prahou jen ve dvou. Zařazeni na létání byli až ve třetí skupině, a tak bylo před příchodem do samotného tunelu spousta času na srdečné povídání s Irčou, která kluky přišla doprovodit.

Dojem ze samotné létání se těžko popisuje, to musíte zažít. Pro zdravého člověka je obrovským zážitkem položit se do proudu vzduchu a nechat své tělo vznášet se v prostoru. Pro handicapovaného je zážitek možná ještě silnější. Z výrazů v tvářích všech zúčastněných jsou silné emoce patrné a není je asi třeba více komentovat. Děkujeme Cestě za snem za zorganizování akce, která dává na chvíli zapomenout na běžné starosti a spojuje všechny zúčastněné jedinečným zážitkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..