Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Jedeme v tom – MHCM 2019!

Jedeme v tom – MHCM 2019!

31. března byl významný den. Byl to den definitivního rozhodnutí, zda se pár přátel, které spojuje vášeň pro cyklistiku a dobrodružství, zaváže několik následujících měsíců dýchat jen pro tu jednu věc a to pro Metrostav Handy Cyklo Maraton. Kdo jste maraton už někdy jeli, jistě víte, že rozhodnutí je to věru zásadní, ovlivňující život nejen samotných účastníků závodu, ale také okruh jejich nejbližších.

Cílem závodu napříč Českou republikou je zdolat v sedle kol neuvěřitelných 2222 km v limitu ještě neuvěřitelnějších 111 hodin. Nic pro citlivé povahy, výzva jen pro silné kluky a holky. Závod se nedá zvládnout bez pořádného tréninku a velkých logistických příprav od počítače. Ale pokud se vám podaří najít ty správné lidi okolo sebe, obtížná výzva se promění v radost a aktivitu, která všechny naplňuje.

Hlava je plná protichůdných pocitů. Existuje mnoho myšlenek, které člověku našeptávají, proč přihlášku nakonec neposlat. Už jsi to párkrát jel, víš, jaká je to neskutečná dřina na trati, víš, kolik probdělých nocí tě čeká při přípravách závodu, víš, že v ohrožení je klid a pohoda rodinného krbu, víš, že riskuješ i přátelství, protože nedostatek spánku a totální vyčerpání v závodě ti nechá hrábnout až na samotné dno a ty snadno podlehneš nevstřícné náladě…

Ale pak se ti vybaví i ten druhý druh zážitků. Totálně pozitivní pocity vnitřního štěstí, které tě dokáží zaplavit u prostých věcí, jako jsou okamžiky sounáležitosti všech účastníků na jedné lodi nebo pomoc kamarádovi na trati, bez ohledu na příslušnost k týmu. Nikdo tu není méněcenný, nikdo tu není víc. To jsou věci, které se vryjí pod kůži, a už se jich jen obtížně dokážeš zbavit. A okamžitě jdeš ten formulář odeslat.

Ano, hádáte správně, my už svou přihlášku odeslali :). Už v tom jedeme, připravujeme se a moc se těšíme :). Sledujte naše přípravy, fanděte, přijeďte nás podpořit na trénink nebo do samotného závodu. Vítán je opravdu každý, koho myšlenka práva lidí s handicapem žít svůj život naplno a rovnoprávně oslovuje.

Jedna odpověď

  1. […] čehokoliv na našem stánku podpoříte přímo Kačku nebo naši účast v letošním ročníku MHCM 2019. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..