Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Giving Tuesday Kick-off

Giving Tuesday Kick-off

Již třetím rokem slavíme v České republice největší svátek dárcovství Giving Tuesday a proto jsme ani my nemohli chybět na společensky odpovědném networkingu s názvem „Giving Tuesday: Nové technologie a inovace v dárcovství“, který se uskutečnil 2. října 2018 v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), ČVUT v Praze.

Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Na kick-off event přijel velmi vzácný zahraniční host – Henry Timms – zakladatel hnutí Giving Tuesday, výkonný ředitel komunitního centra 92nd Street Y v New Yorku a spoluautor bestselleru New Power: How Power Works in Our Hyperconnected World and How to Make It Work For You. Henry promluvil o nové síle komunit a sociálních médií.

Panelová diskuze představila vize předních českých filantropů ohledně dárcovství v Česku. Diskuze byla moderována Bára Nesvadbová, ambasadorkou Giving Tuesday v Česku, spisovatelkou a zakladatelkou Nadačního fondu Be Charity. Pozvání do panelu přijali mecenáši a podporovatelé Giving Tuesday v Česku: Silke Horáková, investorka a majitelka Albatros Media, Sanjiv Suri, prezident Zátiší Group a podnikatel Jan Školník.

Oisin Walton z globální Nadace Vodafone přiblížil propojení technologií a dárcovství během humanitárních katastrof. Oisin stojí v čele Instant Network. Programu, který je v případě potřeby schopen velmi efektivně vyslat trénované dobrovolníky a poskytnout mobilní pokrytí na místech katastrofy, a tím ulehčit koordinaci záchranných složek a komunikaci s lidmi v krizové oblasti.

Den byl zakončen interaktivními workshopy dozvěděli jsme se co víme o dárcích, představili jsme si revoluční řešení pro zvýšení vzdělanosti a zapojení zaměstnanců jako dobrovolníků a probrali jsme nové trendy a budoucnost firemního dobrovolnictví.

Celosvětová kampaň Giving Tuesday dárcovství nejen oslavuje, ale má ambici ho také poznávat a rozšiřovat. Jen v USA se na Giving Tuesday 2017 pomocí online platforem vybralo 301 milionů dolarů a tento svátek je tradičně nejsilnějším dnem na online dárcovských platformách. Vše navíc nasvědčuje tomu, že pokud člověk poprvé daruje na Giving Tuesday, je velká pravděpodobnost, že na dobrou věc daruje zase. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupním šílenství na Black Friday. Letos Giving Tuesday připadá na úterý 27. listopadu 2018, kdy otevírá charitativní sezónu před Vánoci.

Zaujala vás tato myšlenka a rádi byste se letos přidali? Brzy přineseme bližší informace, jak se můžete do Giving Tuesday zapojit i vy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..