Transparentní účet: 2601130854 / 2010

2. ročník charitativního pochodu na Konopišti

2. ročník charitativního pochodu na Konopišti

Druhou říjnovou sobotu se uskutečnil 2. ročník charitativního pochodu na Konopišti.

Akce, kterou stejně jako loni pořádala Českomoravská federace Nordic Walking, se zúčastnilo více než 160 lidí. A to je oproti prvnímu ročníku téměř třetinový nárůst. V krásném slunečném dni, který dokresloval příjemnou atmosféru, bylo cílem vybrat finanční prostředky na podporu Spolku Martina Zacha. Cílem tohoto sdružení je rozvoj a podpora aktivního způsobu života lidí s handicapem, především paraplegiků a kvadruplegiků. Pro spolek bylo vybráno 25 032 Kč, a to je vzhledem k rozsahu akce a ještě stále skromným organizačním podmínkám částka vskutku úctyhodná.

V letošním roce Martinův spolek podporuje  „mladého“ vozíčkáře, Matěje Šímu (27 let). Matěj vystudoval gymnázium, ale poté ho nikde nechtěli a tak odjel do Anglie. Za dva roky si našetřil dost na otevření hudebního klubu v Praze na Smíchově a začal provozovat i další klub na Dobříši. Jenže úraz vše změnil. Matěj v červnu 2017 skočil do mělké vody rybníka Papež v Dobříši a má úraz krční páteře C5. Matěj je ale bojovník a teď se všemi silami snaží vrátit se do života!

Foto: Českomoravská federace Nordic Walking

Kromě samotného pochodu o délce 2 a 7 km měli zejména děti, ale i dospělí možnost zápolit v dovednostních soutěžích. Pro všechny účastníky byla připravena tombola se stovkou cen v hodnotě 17 000 Kč a samozřejmě i možnost popovídat si a vyfotit se s mužem roku 2009 – Martinem Zachem – který den po svém vítězství utrpěl těžké poranění krční páteře a ochrnul.

Foto: Českomoravská federace Nordic Walking

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..