Aaron „Wheelz“ Fotheringham sní svůj sen a skáče salta na vozíčku

Aaron se narodil s rozštěpem páteře, od malička nemohl chodit. Biologičtí rodiče se ho po porodu vzdali. Adoptivní rodina se sourozenci ho ale přijala za vlastního i s handicapem. Do svých 8 – mi let střídal vozík s berlemi, potom mu vozíček k pohybu zůstal už natrvalo.

Aaron často chodil se svými bratry do skateparku, kde mnozí proháněli svá BMX kola a skateboardy. A z pokukování vzešla silná touha zkusit to také. Až mu jednoho dne bratr řekl „proč to nezkusíš na vozíčku?“. Od té doby se začal odvíjet neuvěřitelný příběh jedné silné lidské touhy a statečnosti. Protože za unikáty, jako jsou dvojité salto vzad na vozíčku nebo salto vpřed na vozíčku stojí obří kus práce, odvahy a nepočítané množství bolestivých pokusů, včetně více než 40 – ti otřesů mozku.

Své triky na rampě se Wheelz učí tak, že nejprve dopadá do prohlubně vystlané kusy gumy, poté si na ně položí desku z umělé hmoty a až poté se vydá zkusit trik natvrdo do skateparku. Kaskadérské kousky si také vyžádaly nekonečné úpravy Aaronova vozíčku, aby trik bylo vůbec možné provést.

Dnes je Wheelz profesionálním freestylovým kaskadérským jezdcem na vozíku. Vystupuje na veřejnosti v řadách slavného Nitro Circusu. Cestuje po celém světě, předvádí své triky na vozíku před tisíci lidí a předává svou pozitivní energii dál. Zahajoval mimo jiné i paralympiádu v Rio de Janeiru.

Všichni máme sny a právo za nimi jít. Není to vždy lehké, ale kde je vůle, je i cesta. Vezměme si z Aarovova příběhu sílu jít za těmi svými!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..