Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Zapojte se do Giving Tuesday 2018

Zapojte se do Giving Tuesday 2018

Giving Tuesday propojuje lidi všech národností, náboženství a komunit. Důležitá je také kolektivní akce a síla inspirovat k dobrým skutkům. Každý může něco darovat. Každý má něco, co může nabídnout. Může věnovat svůj čas, odborné znalosti, peníze, věcné dary velké i malé, jídlo, oblečení, nebo jen udělat někomu radost. Každý projev velkorysosti se počítá. A co je víc, než když se v konání dobrých skutků všichni spojíme. 

Každý se může zapojit způsobem, který je pro něho smysluplný.

Neexistuje žádné omezení, jak dělat dobro. Každý dobrý skutek a každá maličkost se počítá, byť jsou sebemenší. Kampaň inspiruje lidi po celém světě, aby také dělali dobré skutky a podporovali ty organizace, kterým věří. Všichni jsou vítáni – školy, rodiny, univerzity, neziskové organizace, malé firmy, velké firmy, celé město, městská čtvrť a další.

Darujte finanční příspěvky

Nejžádanějším darem jsou všeobecně finanční příspěvky, bez kterých žádná nezisková organizace nemůže fungovat. I když se to nezdá, nákladů spojených se chodem neziskovky je poměrně hodně – ať už se jedná o účetní či právní konzultace, doménu či příležitostnou reklamu na sociálních médiích nebo výrobu předmětů do obchůdku. Aktuálně všechno dotujeme ze svého a každá koruna nám ulehčí.

Darujte pravidelně část své výplaty na podporu neziskovky nebo aktivitě, která vám dává smysl. My jsme skupina lidí, která se aktivně účastní sportovních aktivit s cílem pomáhat integraci handicapovaných nebo jinak zdravotně znevýhodněných osob do běžné společnosti. Za ty roky aktivit se náš tým rozrostl o mnohé nové tváře, o nové přátele v našem okolí. Právě zkušenost potkat se se světem handicapovaných lidí nám pomohla najít smysl ve spojení našich volnočasových aktivit s lidmi, kteří v životě měli chvilku, kdy se zrovna jejich anděl strážný nekoukal. Dnes už víme, že má smysl věnovat kousek svého času druhým, stejně jako víme, že pokud někomu chceme pomoci, udělejme to hned, protože zítra už nemusí být příležitost! Pokud vás naše mise zaujala, budeme moc rádi za jakoukoliv finanční podporu. Přispět můžete jednoduše prostřednictvím portálu Darujme.

Pokud nechcete darovat pravidelně (nebo jednorázově) nějakou finanční částku, můžete si u nás zakoupit drobné dárkové předměty s logem Giving Tuesday – deníček ve velikosti A6 nebo výborné perníčky! Výdělek bude opět věnován na chod našeho spolku a na plánování a přípravu dalších aktivit. Doufáme, že tyto dárečky udělají radost nejen vám, ale třeba také vašim blízkým. Zakoupit vše můžete v našem speciálním obchůdku!

Darujte nepotřebné věci

Ne každý si může dovolit věnovat nějaký finanční obnos. Darujte proto věci, které již nepoužíváte, organizacím či lidem, kteří je potřebují. Darovat lze boty, zimní kabát lidem bez domova, jídlo potravinovým bankám. Darovat můžete ručně malovaný obrázek, knihu či voucher s dobrým skutkem. Možností je nespočetně.

My jsme se letos rozhodli uspořádat materiální sbírku pro malou Věrušku. Celý její příběh si můžete přečíst v samostatném článku. Co všechno Věruška potřebuje a jak můžete pomoci? Pročtěte si seznam (nejen) zdravotnického materiálu a třeba se vám doma povaluje něco, co by Věrušce pomohlo.

Staňte se na den dobrovolníkem

Nejcennějším darem, který může někdo věnovat je čas. Sic se to může zdát směšné, čas je ta nejvzácnější komodita, které není nikdy dost. Bez pomoci dobrovolníků se žádná neziskové organizace neobejde a proto i my bychom rádi rozšířili své řady o pomocníky. Staňte se na jeden den dobrovolníkem v oblíbené neziskové organizaci nebo zorganizujte společnou dobrovolnou akci s přáteli, zaměstnanci či sousedy. Můžete se také stát expertním dobrovolníkem. Podpořte někoho pro bono, pomozte těm organizacím, které potřebují vaše dovednosti (grafický design, finance, marketing, PR, project management, IT…). V neposlední řadě se můžete pokusit zorganizovat sbírku ve svém okolí, aby lidé darovali jídlo, oblečení, obuv a další věci potřebným.

I nám chybí nejvíce drahocenný čas. Pomozte nám vylepšit naše profily na sociálních sítích nebo jen vyhledat granty, které by pomohli našim patronům. Inspirujte se naším seznamem pomocných činností. Jakákoliv pomoc je vítána.  Napište na tereza@sport4help.cz a určitě něco vymyslíme!

Spolupracujte

Ve spolupráci je síla. Požádejte organizace, aby spolupracovaly a vytvořte společně komunitní kampaň. V roce 2017 více než 100 měst a obcí vedlo své vlastní aktivity na Giving Tuesday. Vytvořte speciální Giving Tuesday produkt a výtěžek z prodeje darujte neziskové organizaci. Zkuste se obrátit na zástupce měst, aby ve vašem městě vyhlásili 27. listopadu 2018 Giving Tuesday, dnem dárcovství. Zajistěte, aby se to tato událost dostala do lokálních médií a přiveďte tak celou komunitu k oslavě štědrosti.

Buďte aktivní na sociálních sítích

Sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích a šiřte dát vaše příběhy o tom, proč podporujete naši organizaci. Buďte kreativní. K oficiálnímu hashtagu #GivingTuesdayCZ a #GivingTuesday si vytvořte vlastní variantu. Označte své osobní účty na sociálních sítích s grafikou #GivingTuesdayCZ a staňte se ambasadorem globálního hnutí.

Udělejte něco víc

Giving Tuesday je mnohem víc než jen jeden den v roce. Dejte si závazek, že uděláte více dobrých skutků i v následujícím roce. Staňte se pravidelným dárcem. Můžete například darovat určitou částku každý měsíc na charitu nebo začít dlouhodobě pomáhat jako dobrovolník organizaci, kterou podporujete. Nám by to moc pomohlo!

Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..