Transparentní účet: 2601130854 / 2010

To důležité, co hřeje u srdce …

To důležité, co hřeje u srdce …

V pátek 3. listopadu se pomyslně uzavřela další sezona rozmanitých aktivit jedné veliké skupiny přátel. Sešli jsme se ve slavnostní náladě v Praze v hotelu Orea Pyramida, podívali se na filmy, povídali jsme si, někteří z nás převzali vzácná ocenění. Nikdo z přítomných neodcházel domů v duši lhostejný k tomu, co se odehrálo na pódiu, v zákulisí nebo na filmovém plátně.

Lidé shlukující se okolo organizace Cesta za snem již dávno nejsou jen náhodní známí nebo soupeři v závodním poli. Snad každý z nás, kdo vážíme dalekou cestu z těch nejrozmanitějších zákoutí republiky na společná setkání, jsme v této komunitě hluboce zakořenili a život bez ní, alespoň párkrát do roka, si neumíme představit. Našli jsme tu přátele, kteří nám nadobro změnili život. Čerpáme tu sílu a energii do dní, co teprve přijdou. Mnozí z nás jsme tu také objevili chybějící skládačku života, to, co má skutečnou lidskou hodnotu a poskytuje opravdový smysl našemu bytí.

Podaná pomocná ruka lidem, kteří se nečekaně ocitli v nesnázích, totiž dodává uspokojení mimo světla reflektorů a vnáší do našeho nitra nakažlivé světlo, které se pomalu šíří i do okolí. Jeden příklad osměluje a strhává další nebýt lhostejným. Odměnou, která se vzápětí dostavuje, je hřejivý pocit u srdce, se kterým uleháme po náročném dnu v dnešním zrychleném světě. Odměnou větší, než všechny poklady světa. Víme totiž, že materiální dostatek a pro sebe zaměřené vnímání světa nám sice zajišťují na první pohled pohodlný život, ale nikdy nevynahradí pocit prázdna, který cítí člověk sedící u stolu bez rodiny a přátel.

Všechno důležité a výše zmíněné v závěru večera už jen podtrhla letošní volba Muže a Ženy roku 2017 a potlesk stojícího sálu naplněného až po okraj. Terezka Bártová a Luboš Ježek jsou lidé, kteří svou skromností, silou a statečností inspirují nás ostatní k tomu, objevit v sobě odvahu změnit své životy navzdory vlastním nesnázím a vykročit vstříc jiným a lepším zítřkům.

A krásné na tom všem je, že každým rokem je nás v této komunitě stále víc a víc!

text: Irena Vanišová

 

2 Odpovědi

  1. Moc hezky napsaný. Díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..