Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Staňte se dárcem s #GivingTuesday i vy!

Staňte se dárcem s #GivingTuesday i vy!

Giving Tuesday, letos připadající na 28. listopadu, je světový svátek dárcovství. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupních událostech Black Friday a Cyber Monday. V loňském roce se na celém světě k oslavám připojilo 98 zemí a na charitativní aktivity se podařilo vybrat 168 milionů dolarů. Giving Tuesday dává každému z nás příležitost zamyslet se, zastavit a vrátit společnosti něco malého zpět.

Myšlenka Giving Tuesday byla vytvořena týmem nadšenců v Belfer Center for Innovation & Social Impact v 92nd Street Y – kulturním centru v New Yorku, které od roku 1874 spojuje komunity, organizace a různé skupiny jednotlivců se stejnými hodnotami. V České republice letos proběhne druhý ročník Giving Tuesday, celou akci v Česku jako národní ambasador zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.

Zapojit se v tento den do darování a rozšířit rodinu #GivingTuesdayCZ může úplně každý. Všichni máme možnost, ať už jsme firma, neziskovka, škola, nebo jednotlivec. Formami, jak pomoci, se mohou například stát: dobrovolnictví, fundraising nebo samotné darování věcí či peněz.

Pokud vás zaujaly aktivity naší organizace, moc rádi vás a vaši pomoc přivítáme mezi sebou i my! Jako dobrovolníky nebo dárce ve sbírce určené přímo k příležitosti #GivingTuesdayCZ. Za finanční dar vám poděkujeme symbolicky týmovým tričkem!

V roce 2017 jsme pomohli hasiči LIBOROVI uspořádat finanční sbírku na jeho další rehabilitaci. Libor se zranil v rámci svého povolání, momentálně je upoután na invalidní vozík, ale už si v našich řadách vyzkoušel ježdění na handbiku. ROMAN, jako 12-ti letý kluk sražený autem, se stal platnou součástí našeho cyklistického týmu v extrémním závodě okolo ČR v délce 2222 km s názvem Handy Cyklo Maraton. Romčovi pomáháme získat peníze na nový tricykl, aby se zase mohl v plné síle vydat na traťě závodních okruhů. KUBIKOVI, 13-ti letému chlapci po prodělaném onemocnění meningoencephalitidy, jsme zajistili pobyt v rehabilitačním centru v Klimkovicích.

S vaším přispěním toho dokážeme v roce 2018 ještě více! Díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..