Transparentní účet: 2601130854 / 2010

První den na trase MHCM 2017

První den na trase MHCM 2017

Přátelé, jsme na trase již více jak 24 hodin a dlužíme vám písemnou reportáž. Zážitků máme nepočítaně, posádka každého vozu samozřejmě nejzajímavější ty své vlastní :). A to jedeme v sestavě 6 doprovodných automobilů :). Někoho přepadla bouřka a průtrž mračen, někdo musel vzdorovat divočákům na cyklostezkách, někomu se bohužel z tak velkého horka udělalo špatně, že dostal úžeh.

Ale začněme hezky popořádku! Start nám opravdu přál, 1.8. padl teplotní rekord letošního roku! Na tvářích všech účastníků se přesto zračila dobrá nálada a adrenalin byl připravený vpustit se do žil s prvním výstřelem startovní pistole. 4-ky měly stanovený odjezd na 10:00. Podařilo se a týmy Flexira, K4, Heroes Bomberos a Heř Man Team opustily za potlesku přihlížejících Břevnov. Osmičky měly ještě asi hodinového fóra doladit poslední detaily na cestu, a kdo měl chuť, mohl se účastnit požehnání předneseného převorem přímo v Břevnovském klášteře. Zvláštně slavnostní chvíle vnímat celý kostel naplněný lidmi v cyklistickém ?

A pak už šup šup na značky ve startovacím prostoru a v 11:31 vyrážejí první osmičky. Za nimi vybíhají okolo rybníčku členové doprovodu, naskakují do svých aut a snaží se co nejrychleji opustit parkovací plochu před klášterem, čímž všechna velká auta, některé s přívěsy (ne, náš tam určitě není, to ať vás ani nenapadne 🙂 ) komplet zaseknou výjezd. Jede se rovnou na Drážďany a každý má obavu, jak se na výjezdu z Prahy zdrží, aby stihl první předávačku cyklistů ve své posádce. I v naší posádce, kde za volantem sedí master Jiřík, je cítit trocha té nervozity v komentáři určeném vozu před námi: ? Jeď chlapče, jeď, takhle to nevyhraješ!?

Sestavu 4-ky tvoří v prvním voze dokonale sehraná dvojka Péťa Marel a Anička Martínková. Doprovod jim dělá a o řízení se stará Lucka Vernarová a Mára Vašák. V druhém autě pak sedí Radek Kvaček a závodnický nováček Jarda Čermák. Řízení se v tomto autě věnují Vlaďka Šafaříková a Ondra Votroubek. Tento tradiční tým má z dob minulých spousta zkušeností, a tak se dá dost pravděpodobně říct, že osmičku jsme viděli na startu na trase poprvé a naposledy, další obejmutí přijde až v cíli na Kampě.

Zato osmičku potkává první rána ve ztrátě závodníka hned pár desítek kilometrů za startem. Obrovské horko způsobuje zdravotní problémy s termoregulací Leošovi a ten tak musí opustit na 24 ? 48 hodin svou pozici a jede i se svým doprovodem Mírou Šturmou zpět do Pardubic. A ještě před startem osmička musela řešit výpadek kapitánky Lucky Hučíkové, kterou přepadla angina léčená silnými antibiotiky bez možnosti se závodu účastnit. Naše snaha sehnat chybějícího osmého cyklistu na poslední chvíli se nedařila, a tak jsme prázdné místo v sestavě zaplnili řidičkou Olí Martínkovou.

Závod osmiček za nás odstartovali Zdeněk Suchan s Romčou Šejnou. Romču i s tricyklem nakládáme hned na parkovišti po pár desítkách metrů od startu a Zdeněk dál sám frčí směr Drážďany. Výjezd z Prahy si projel už před závodem, takže ví kudy a my se ho snažíme v poledním čase dohnat. Cestou míjíme první závodníky, dokonce hodně těch, kteří startovali před námi. Stále Zdeňka vyhlížíme a nevidíme. Do prvního předávacího bodu dokázal předjet asi 7-8 závodníků. Později si uvědomujeme, že už tento okamžik nás měl upozornit na skutečnost, že cyklistická rychlost nového kapitána osmičlenného týmu bude vražedná. V nočních hodinách v čase 21:00 ? 6:00 někdy bývá problém tomuto závodníkovi stačit a držet se ho s autem.

Vedro bylo celé úterní odpoledne opravdu strašné. Do éteru auta situaci okomentovala Helča: ?Chtěla bych být chlap?. Chvilku se nechápavě díváme a Helča tedy upřesňuje ? ?mohla bych se svléknout do půl těla?.  V Malém Březně se nám jako záchrany dostalo neuvěřitelného občerstvení od přátel Šejníků. Káva, symbolicky přinesená do hrnečku dobrovolných hasičů Malé Březno a plné neustále doplňované půllitry s ledovou vodou a pomeranči. Díky! Malé Březno je zároveň i křest ohněm pro Sašu Svobodovou, členku doprovodného týmu, která si jako řidička poprvé sedá za volant tak velkého auta s vlekem. A zvládá vše na jedničku! I kroužení po parkovišti :).

Míříme na Drážďany. Zbývajícími členy osmičky jsou závodníci: Helča Flieglová, Míša Mikulec, Jarda Hromádka a Dáša Grundová.  Jako doprovod nás jistí Pepík Šimurda, Michal Raim, Jiřík a Olí Martínkovi, Jiřík Šejna a Zuzka Dvořáková. Bez deště přijíždíme do Drážďan na atletický stadion, kde se odehraje  časovka jednotlivců. Krouží se opravdu na atletickém tartanu, každý závodník jeden okruh, celkem povinně musí jet 4 členové týmu. Čekáme na příjezd Jardy, rychle předáme tracker  – Romča, Dáša, Helča a Zdeněk jako poslední. Ten hned po dojetí časovky vyráží na další trasu zpět do Čech, my se ještě popereme s T1 a T3 o svačinky v průjezdním bodu J a taky uháníme na Bad Schandau za Zdeňkem. Při střídání se Zdeňka společensky ptáme, jak se mu jelo ? a dostáváme se nám odpovědi, že rovinky kolem Drážďan jsou nuda, 33 ? 38 km/h, ale pak už se to konečně začalo houpat :).

Už se smráká ?čeká nás první úsek s majáčkem na střeše a cyklistou před sebou v autě. Jsme na horské časovce v Děčíně. A užší silnici na příjezd k prvnímu úsek abys pohledal :). Naše T3 si ale razí cestu ke startu dost neoblomně, když potkáváme dodávku v protisměru, Zdeněk se jen pousměje a utrousí: ?Někdo tady bude couvat, ale my s vlekem to nebudem :)?.

Role na časovku rozděleny, vyráží Zdeněk, štafetu přebírá Dáša a na trojce už čeká našlápnutý Romča. Protože se nemůže dočkat, zahřívá se kroužením dokola a dokola, než Dáša dorazí. A za pár minut už jedeeeem! Romča nám mizí v noci šílenou rychlostí a rozjede to tak, že naprosto neregistruje stop třetího úseku a plynule vráží do čtvrtého a dál v něm pokračuje :). Nevíme co dřív, zda sledovat Romču nebo vysvětlit situaci Jardovi na posledním úseku J Vše se po chvilce zdárně daří, nabíráme Zdeňka, který si to zatím celé vyběhl vedla kola až nahoru .. a pokračujeme na Most.

Sledujte nás ve FOTOGALERII.

 

2 Odpovědi

  1. Helena Ottova napsal:

    Jste uzasni, velky respekt a obdiv !! Drzte se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..