Projeli jsme se s Recyklojízdou z Telče do Jindřichova Hradce

I letos jsme se vydali podpořit kamarády z týmu Recyklojízdy jedoucích na kolech na baterky na jejich spanilé jízdě, která propaguje třídění a recyklaci baterií v České republice. Tříčlenná skupinka ve složení Jana, Eva a Michal si dala za cíl za 10 dní zdolat neuvěřitelnou porci 800 kilometrů. Na cestu vyrazili 13. června 2018 z Frenštátu pod Radhoštěm a jejich cílovým místem bude 22. června město Cheb. Irča a Šárka doprovodily tři statečné v neděli 17. června na trase z Telče do Jindřichova Hradce.

A co vše je za akcí schované? Jde o to, že zatím jen necelá polovina baterií, které jsou v Česku dány do oběhu, je odevzdána na recyklaci. Cílem jízdy je, aby jich bylo mnohem víc, protože každá baterie, která skončí ve směsném odpadu, škodí přírodě. Proto se v červnu 2018 již podruhé tým Recyklojízdy vydal na cestu po vlastech českých a moravských … na elektrokolech, od východu na západ republiky a snažil se všechny, které potkal přesvědčit, aby použité baterie poslali přes sběrná místa na recyklaci.

A přesvědčování to bylo úspěšné. Na každé zastávce se k propagátorům přidávalo mnoho lidí, které zajímalo, jak se sami mohou zapojit, co mohou pro recyklaci baterií udělat. Někde přicházeli úředníci města s příslibem, že sběr baterií podpoří v následujícím roce, jinde zase přivedli své žáky učitelé a učitelky ze školek nebo škol.

V některých etapách cesty se k Recyklojízdě přidali i cyklisté.

Jsme rádi, že okolo nás existuje stále mnoho lidí, kterým není lhostejné, co se děje s naším životním prostředím a přírodou okolo nás. Prostě, že neustále vzrůstá počet těch co budou vědět, že “baterie do koše nepatří”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..