Pomozme Věrušce na cestě k moři za lepším zdravím

Věruška je dnes šestiletá holčička, která se od narození potýká se spoustou zdravotních problémů. Downův syndrom, vážně nemocné srdíčko (které muselo již dvakrát na operaci), centrální koordinační porucha, potíže se sluchem, po pár měsících života onemocnění leukémií, epileptické záchvaty. Od doby, kdy se léčila s leukémií, má neustále veliké problémy s imunitou.

O Věrušku se její maminka stará sama, od rána do večera a často i v průběhu noci. Velkou část dne děvčata věnují tělesnému cvičení a procvičování obličejových svalů a svalů v ústech, docházejí na rehabilitace a jiné další terapie, které holčičce pomáhají v rozvoji fyzickém i mentálním.

foto: Lucie Baldé

Dámy jsou však sehraný pár, potýkají se s každodenními těžkostmi s odhodláním a humorem sobě vlastním. Váží si každého společného dne a snaží se z něj udělat nezapomenutelný zážitek pro sebe i všechny lidi, které na své cestě životem potkají. Kdo z nás, kteří nemáme takové veliké životní starosti, něco takového dokáže?

Velikým společným snem maminky Pavlínky a její dcerky je dvoutýdenní cesta za blahodárným mořským vzduchem, který by pomohl Věrušce zlepšit její imunitu. Díky hodným lidem a organizaci Splněná dětská přání se již před rokem podařila malinká třídenní ochutnávka toho, co by si rodina toto léto přála prožít naplno – cestu za italským sluníčkem a slanou mořskou vodou na delší dobu.

A sen to nemusí být marný! I tento rok už se našli lidé a firmy, kteří pomohli tuto cestu dostat do reálných obrysů. Podařilo se nashromáždit finanční obnos na uhrazení čtrnáctidenního pobytu na pobřeží v Lido Di Jesolo nedaleko Benátek. Ale stále ještě chybí menší částka, ze které by Pavlínka s Věruškou dokázaly uhradit nějaké to jídlo, místní dopravu v Itálii a také vstup na památky v okolí a drobné dětské atrakce, které Věrušce rozzáří oči a zabaví jí.

A s touto poslední částí bychom moc rádi pomohli my. Víme, že si všichni potřebujeme jednou za čas odpočinout od pracovních povinností a stereotypu běžných dní, že máme touhu vyrazit na neznámá místa a načerpat energii z neobvyklých zážitků. Víme, jak i takový krátký odpočinek dokáže pomoci člověku zvednout hlavu a zase jít s nově nalezenou silou dál. A chtěli bychom něco takového pomoci dopřát alespoň jednou i Pavlínce a Věrušce.

Pojďme se společně pokusit vybrat obnos, který zastřeší právě tuto část vysněné holčičí cesty, která proběhne už v červnu 2019. Počítá se každá drobná korunka, žádný obnos není směšný a má svou vysokou hodnotu.

Děkujeme za vaše zapojení a pomoc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..