Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Podpořili jsme paliativní péči

Podpořili jsme paliativní péči

Náš kamarád Martin Souček, který podpořil Páju a Romču při Everestingu na Ještědu, se pustil do velmi potřebného projektu DOMESTICI.CZ, který nás tak moc oslovil, že jsme se do něj rozhodli sami zapojit. S propagací i finančním příspěvkem do sbírky. O co se jedná? Projekt si klade za cíl přimět společnost v České republice veřejně více hovořit o umírání a smrti, které jsou neodmyslitelně součástí našich životů. Hovořit nahlas o paliativní péči a skloňovat tato dvě slova ve všech možných pádech.

A jak se to Martin rozhodl udělat? Aby oslovil širokou veřejnost? Jako cyklista se vybral nemalý cíl, rozhodl se postavit na start nejtěžšího cyklistického závodu světa RAAM – Race Across Amerika, který probíhal v polovině června ve Spojených státech. Na trať se Martin nevydal sám, ale ve dvojici s naším dalším kamarádem, Tomášem Navrátilem. A kluci se společně stali prvními Čechy v historii již 42. ročníku závodu, kteří se v kategorii dvojic úspěšně dostali v limitu až do cíle. Moc celému týmu „domestiků“ gratulujeme!

Časový limit závodu je neúprosný, 9 dní, ani o hodinu víc. Během této doby se musí závodníci dostat z města Oceanside na západním pobřeží USA do Atlantic City na pobřeží východním. Kluky čekalo téměř 5000 km, extrémní počasí – slunce i déšť, nekonečné roviny proti větru, přejezd pouště v podmínkách připomínajících saunu i náročná horská stoupání.

Přemýšlíte, proč ale spojit cyklistiku s něčím takovým, jako je závěr lidského bytí? Jak název týmu DOMESTICI napovídá, obě tyto oblasti mají hodně společného. Domestik v závodě je cyklista, který pomáhá dostat do cíle hvězdu týmu v co nejlepší kondici. Podobně tomu tak je i na konci našich životů, kdy se snažíme obklopit lidmi, kteří nám pomohou se důstojně a v co nejlepší kondici dostat až ke konci.

Martin s Tomem ale nejeli závod sami. Měli okolo sebe postavený tým lidí, kamarádů a odborníků, kteří jim pomohli dostat se úspěšně do cíle v obou těchto výzvách.

Jak jsme výše psali, projekt si zároveň klade za cíl nashromáždit i finanční obnos, který bude následně rozdělen mezi tři organizace, které se věnují oblasti paliativní péče. Cílovou částku Martin neváhal nastavit na sumu 10 milionů korun českých. My jsme se rozhodli přispět částkou 3000,- Kč z našeho spolkového rozpočtu. A skvělé na tom je, že úspěch projektu oslovil i jedny z největších filantropů u nás, manžele Ondru a Katarínu Vlčkovi, kteří se rozhodli všechny vklady ve sbírce zdvojnásobit, až do výše cílové částky.

Pokud jste dočetli až sem a cítíte, že projekt se nějakým způsobem dotknul i vás, neváhejte si více přečíst na webu DOMESTICI. Pokud se chcete dozvědět něco více o sbírce, proklikněte se na web DARUJME.CZ, kde je sbírka vedena. Děkujeme.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..