Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Okusili jsme na vlastní kůži letní ČEZ Handy Kvadriatlon

Okusili jsme na vlastní kůži letní ČEZ Handy Kvadriatlon

V sobotu 24. června jsme vyrazili do Prahy na letní ČEZ Handy Kvadriatlon. Nová sezona a s ní přišel do našeho týmu i další patron –  Libor Bohdanecký. Od prvního setkání s ním samotným i jeho dalšími členy rodiny – manželkou Bárou a dětmi Toničkou a Františkem – cítíme, že rok 2017 bude jiný. Maje za sebou tříletou zkušenost s pomoci handicapovaným vnímáme, že v průběhu celého letošního roku můžeme vrchovatě naplnit to, co nás před nedávnem vedlo k založení neziskové organizace. Můžeme pomoci Liborovi a třeba i sami sobě.

A tak jsme dnes odpoledne přijali výzvu a zakotvili ve Žlutých lázních v Praze, aby se Ráďa s Liborem pustili do všech nástrah kvadriatlonové trati smíšených dvojic. Potřebný handbike do závodu jsme si půjčili v centru Paraple, a tak klukům opravdu nestálo nic v cestě vyrazit s číslem 2 na trať! Tedy, až na to hrozné horko 🙂 . Upřímně můžeme říct, že voda byla opravdu studená, silnice rozpálená, kanoe docela v pohodě … a střelnice na jedničku! Už vloni si Radek natrénoval, jaké je to elektronicky střílet ve dvojici s Leošem. Ale letos tuto zkušenost dovedl do mistrné dovednosti. Libor podpíral zbraň a mířil a Ráďa se zavřenými oči jen tisk spoušť na povel TEĎ 🙂 . A padlo to tam 10 z 10! Kluci dost dobrý 🙂 . Kolo bylo pro Libora trochu náročnější, specifické ovládání přehazovačky a brzd by potřebovalo více tréninku, než jen pár minut před startem. Ale není všem dnům konec! Silnice, třes se, příště to bude lepší 🙂 . V cíli kluci ve své kategorii „handy – nehandy“ nebyli poslední, navíc dorazili s množstvím společných a silných zážitků. V úplném závěru akce bylo jejich úsilí oceněno symbolickou kvadriatlonovou medailí, která jim  doma na poličce nebo ve skříni vždy připomene, co se za ní skrývá.

Výlety a sportování jsou podle nás cestou, která sbližuje a maže rozdíly všeho druhu. Jak doufáme, můžeme Liborovi ukázat společenství, které ho v rámci jeho handicapu přijme bez předsudků a kde se bude cítit jako mezi přáteli. Setkání a zážitky, které z těchto aktivit vzejdou, snad dokáží podepřít ve slabých chvilkách, které občas všichni míváme. Ve chvilkách, kdy naše mysl podléhá únavě, umdlévá a obtížně hledá důvody, kde hledat motivaci jít dál… A není to jednostranné! S určitostí víme, že od celé rodiny Bohdaneckých se mnohému učíme i my! Především z Liborova pokorného přístupu a píle, se kterými jde do každé životní situace. Dnes jsme si všechny tyhle věci zase uvědomili a už se moc těšíme na pokračování této cesty 🙂 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..