Okusili jsme Letovickou 24h a za rok pojedeme zas!

Integrujeme handicapované sportem

Okusili jsme Letovickou 24h a za rok pojedeme zas!

O víkendu jsme zavítali na první ročník Letovická 24h na skvělou cyklistickou extrémní pecku s přesahem, kterou pořádalo Kolo pro ADAMA. 144 závodníků na kolech, koloběžkách, handbicích a lehokolech se vydalo kroužit na okruh dlouhý 13 km, a to přesně na dobu 24 hodin! Šlapeš, dokud ti síly stačí, na chvíli si schrupneš, ale hrůzostrašné sny, že už spíš moc dlouho, tě vyženou ze spacáku a pošlou znovu na trasu.

Proč? Protože jsi šílenec? Ne, proto ne. Děláš to, že miluješ svobodu vlastního pohybu a pocit větru ve vlasech a že zároveň víš, že existují lidé, kteří kvůli svému handicapu tohle zažívat nemohou. A že víš, že občas stojí překročit práh svého pohodlí, spojit síly s podobně smýšlejícími a udělat něco pro druhé.

Cílem aktivit dobročinné výzvy Kolo pro ADAMA je shánět finanční prostředky na dětská speciální kola – handbiky, které za nashromážděné peníze vyrobí Černí koně. Jedno takové kolo stojí 80 000,-, což je pro mnoho rodin s nemocným dítětem naprosto astronomická částka, dát dohromady.

Letovická 24h je vlastně takový otvírák speciálního týdne, kdy lidé jezdí, běhají, chodí, plavou, bruslí na inlinech … aby své vlastní kilometry proměnili na penízky pro dětské handbiky. Pokud se nám podaří ve dnech 22. – 30. července vykázat 100 000 km, partneři výzvy Kolo pro ADAMA přispějí do sbírky neuvěřitelnou částkou 500 000,-.

Je to super snadné, zapojit se může opravdu každý, počítá se každý kilometr, pojďte do toho s námi! Svůj díl skládačky můžeš přidat i ty ? Stačí se zaregistrovat na webu Kolo pro ADAMA a přidat se k Letní výzvě Kolo pro ADAMA.

Pokud jste se dostali k přečtení článku až po ukončení výzvy a projekt vás přesto oslovil, nezoufejte, pomáhat dětem získat jejich vlastní kola se dá celoročně, zapojením do celoroční výzvy Kolo pro ADAMA. Jezdíš a trénuješ … určíš si částku za svůj 1 najetý km a na konci měsíce podpoříš sbírku sumou za své ujeté km přímo do sbírky na handbiky Černých koní na DARUJME.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..