Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Odrazili jsme se ode dna

Odrazili jsme se ode dna

Leoši náš milý,

Abys věděl, co je nového! Po první noční jsme opustili Ještěd a míříme přes Český Brod na Nymburk a dál do domoviny tvé a našeho týmu. Ve tmě se kluci snaží držet směr pomocí bílých čar na silnici a jede se jim o něco rychleji. Jinak máme strategii jet v noci jedno auto vpředu a hlídat odbočky a druhé vzadu za jezdcem a svítit na cestu před závodníkem.

Z Ještědu jede Jiřík, na horském kole, a protože Petr s Aničkou mají problémy vyměnit píchlou duši (nakonec jsou úspěšní, ale Péťa ohodnotil tuto vyčerpávající akci větou „Dal jsem duši přednímu kolu!“), na trať se ze spacáku a úložného prostoru hrabe znovu Radek. Ale Lucka už dává zprávu, že její posádka je ready a snaží se nás dohonit. A takhle nějak to jde celou noc .. jedeme a střídáme a tma nás obklopuje.

Celý tým si této první noci hrábnul na dno… vyčerpání, nevolnost, kopcovitý terén hned na úvod, tma … ale pereme se s tratí a nad ránem se odrážíme ode dna! Jsme totiž doma, v parbubickém a hradeckém regionu, kde se cítíme silní v kramflecích a nebloudíme a můžeme jet o sto šest.

Moc nám pomáháte i vy, fanoušci doma před obrazovkami počítačů, tabletů a mobilů. Cestou nemáme tolik prostoru ani silný signál na pečlivé sledování trasy, a tak se hodí povzbuzení a informace, koho máme na dosah a můžeme si zapsat do deníčku, kterému dalšímu týmu jsme ukázali záda.

V Chlumci nad Cidlinou v půl sedmé nad ránem máváme budovám našeho sponzora, který zapůjčil na tohle velké dobrodružství dvě obrovsky pohodlná doprovodná vozidla. Díky Havexu!

Slunce se úplně vyhouplo nad naše hlavy a přes Nymburk už Ráďa spěchá na jeho milovanou Kuňku. Neumíme si představit, že by zrovna tenhle úsek jel někdo jiný! Razítko sbíráme u studny pod hradem a míříme na setkání s týmem Královehradeckého kraje v Hradci Královém před sokolovnou. Auto jede napřed, vysazujeme Aničku a přesně v 8:15 se k nám přidávají Lucka s Péťou. Tato silná ženská trojka přebírá kouzelnou GPS krabičku a dámy jedou společně úsekem podél řeky po cyklostezce až na Kuks.

Tady, Leošku, zakončíme dnešní první středeční příběh pro tebe. Představ si, kdo tu na nás čekal! Kamarádi z týmu a Swiss Life Select v jednom – Hanka, Lukáš a Káťa. A zbytek členů Královéhradeckého kraje, který s námi plánoval druhé překvapení. Neuvěřitelnou snídani pro znavené závodníky – obrovská krabice palačinek na mnoho způsobů, litry čaje a kávy, kostky čokolády, pití, ovoce … prostě všechno, po čem unavený jezdec na silnici ve své hlavě touží. Děkujeme! A avizujeme, ještě o královehradečácích uslyšíte v dalších reportážích! 🙂 A děkujeme také spřízněnému Delikomatu, že se s námi rozdělil o své zásoby kafíčka!

Tvůj znavený tým

2 Odpovědi

  1. Oli napsal:

    Přes veškeré trable a klacky pod nohami jste to ale dali, potvrdili, že jste skvělá čtyřka s bezvadným zázemím řidičů a doprovodného týmu a rozjeli parádně!! Podle online sledovačky už vám to šlape bez bloudění a kiláčky odsypají :-)… navíc překrásným krajem Pardubicka a Jeseníků.. tady vás čekají zalesněné kopce – tak hodně síly do nohou, pevně ukotvené nášlapy a energii – na konci vás čeká Uničov a oslava 700.km!!! Takže DO TOHO!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..