Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Nevidomý fanoušek na Světovém poháru ve vodním slalomu 2022

Nevidomý fanoušek na Světovém poháru ve vodním slalomu 2022

Partnerem Světového poháru ve vodním slalomu 2022 v Praze je i Český rozhlas Radiožurnál Sport a s ním aktivity spojené s Nadačním fondem Světluška. Jednou takovou aktivitou fondu je i „Nevidomý fanoušek“, který přinesl zájemcům z řad zrakově hendikepovaných lidí možnost vychutnat si v prvních řadách diváckých tribun osvěžující zážitek jízdy slalomářů vodním kanálem. Kdo jste někdy v pražské Troji na závodech světového poháru byl, jistě víte, jaká je na kanále zvuková atmosféra, kdy jsou závodníci doslova hnáni povzbuzujícími diváky rychlostí blesku k cíli. Takže zážitek to byl velmi silný!

A dva zrakově postižení se dokonce nebáli okusit vodní kanál přímo na vlastní kůži, po skončení hlavní části závodů si mohli vyzkoušet na konci dráhy se zkušeným instruktorem, jaké to je, sklouznout se na vlně nebo si třeba sjet i malou peřej ??.

A to nebylo vše! Další ušlechtilou aktivitou, která probíhala po všechny tři dny závodů, byla tzv. „svítící branka“. Každý závodník, který projel předem vybranou branku čistou jízdou, mohl věnovat 5 euro ve prospěch Nadačního fondu Světluška.

A šanci zapojit se dostala i veřejnost. V doprovodném programu u stánku Nadace ČEZ si každý návštěvník mohl vyzkoušet kanoistický trenažer a „vysportovat“ tak pro Světlušku další finance navíc. Za jednu minutu na trenažeru se vydaná energie veslaře přeměnila na body a ty se pak následně převedly na peníze. Výslednou částku Nadace ČEZ zdvojnásobila a pro Světlušku tak na pomoc nevidomým a slabozrakým pomohla vybrat přes 129 tisíc korun ?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..