Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Navštívili jsme Zahradní slavnost Centra Paraple

Navštívili jsme Zahradní slavnost Centra Paraple

V pondělí 18. září 2017 jsme měli příležitost zúčastnit se slavnostní Zahradní slavnosti Centra Paraple. Setkání příznivců, podporovatelů a klientů centra probíhalo od odpoledne až do pozdějších večerních hodin za přítomnosti takových osobností, jako jsou Zdeněk Svěrák nebo zakladatel paraplegie v Československu pan profesor MUDr. Vladimír Beneš. Součástí večera bylo i promítání filmu „Po strništi bos“.

Kdo přišel, měl možnost zaregistrovat se na prohlídku celého centra. To bylo v Praze založeno v roce 1994 právě Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků.  Od té doby Paraple prošlo spoustou změn, rozšířilo se a zvýšilo rozsah služeb pro své klienty. Ale to hlavní, pomáhat lidem na vozíku po poškození míchy, včetně pomoci celým rodinám zvládnout těžkou životní situaci, se za celou dobu fungování nezměnilo. A pod vedením současného ředitele Davida Lukeše Paraple vzkvétá dál a klienti jsou v něm spokojení.

Provoz centra je přibližně z 50% financován z darů právnických a fyzických osob. Získané finanční prostředky jsou dále používány k provozu služeb pro klienty při jejich pobytech, nejsou rozdělovány konkrétním jednotlivcům. Klienti přijíždějí na pobyt v délce 19 – ti dnů. Za tuto dobu se tady většina z nich naučí, jak zlepšit svůj fyzický a psychický stav, a také úměrně svému postižení dosáhnout na co největší míry samostatnosti a svobody. Pracovníci Centra Paraple při své práci vycházejí z individuálních potřeb každého příchozího člověka a kladou důraz na lidskou důstojnost a aktivní přístup a osobní zodpovědnost klientů.

Že se jedná o pravděpodobně správnou cestu, potvrzuje mnoho z absolventů pobytů. Rádi se sem vrací pro přátelskou atmosféru, vysokou úroveň poskytovaných služeb a individuálnímu přístup ke každému z nich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..