Mezinárodní den charity

Víte, že se dnes slaví Mezinárodní den charity? Jako důkaz úcty a podpory jednotlivcům i organizacím celého světa, které usilují o pomoc potřebným na základě dobrovolnických a filantropických aktivit, jej na dnešní den určila Organizace spojených národů.

5. září nebylo vybráno náhodně, jedná se o výročí úmrtí Matky Terezy, jejíž „život plný práce pro ty nejchudší a nejzranitelnější je velkou inspirací“ – jak uvádí generální tajemník OSN, pan Ban Ki-moon.

Charita (z latinského výrazu caritas = slitování, smilování) obvykle označuje dobrovolné dobročinné akce na pomoc trpícím lidem, dětem, starým lidem, sociálně slabým, nemocnýma podobně. V praxi může nabývat různých forem, peněžitými i věcnými dary počínaje až po práci vykonávanou zdarma pro nějakou dobročinnou, humanitární či charitativní organizaci.

Sport 4 Help se s radostí k tomuto dni připojuje a děkuje všem stávajícím i těm budoucím dárcům a dobrovolníkům za pomoc našim přátelům.

Rádi byste podpořili aktivity naší organizace, které pomáhají konkrétním lidem v našem okolí? Krom finančního daru přímo na náš účet 2601130854/2010 nebo realizovaného prostřednictvím zabezpečeného portálu Nadace VIA uvítáme i vaši dobrovolnickou práci. Ozvěte se na email info@sport4help.cz, společně určitě něco vymyslíme. Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..