Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Loudání, cyklistické peklíčko na zemi

Loudání, cyklistické peklíčko na zemi

Loudání. Jedno jediné slovíčko. Troufáme si tvrdit, že skoro každý cyklista, který vyznává delší a celodenní toulky českou krajinou, o něm už někdy slyšel. V dobrém i ve zlém. Cyklistické peklíčko na zemi. Už jeho pouhé vyslovení vyvolává tisíc představ a jeden milion pocitů. Často protichůdných.

A představte si, že existují lidé, kteří si tuto cyklistickou lahůdku dobrovolně zařadí do svého dovolenkového plánu. A často opakovaně! Takovým fenoménem se Loudání za dobu své existence od roku 2007 stalo. Přesně jak říkají organizátoři: ?Mít svůj zářez na Loudání je navzdory svému jménu extrémně těžce získanou vzpomínkou na celý život (a nejspíš i po něm).?

Pro necyklisty nebo méně znalé si dovolíme shrnout podstatu v pár větách. Jedná se o závod na čas, cyklistickou trasu v délce 600 – 800 km bez předem domluvené podpory na trati. Cizí podaná pomocná ruka kamarádů, rodiny ? je zakázaná. Každý si veze svou plnou výbavu, kterou uzná za vhodnou, na svém kole. Jediný, kdo ti na trati v těžkých momentech může pomoci, je další kolega Loudal. Už na samotnou kvalifikaci nedosáhne každý, do závodu je vpuštěno pouze 60 statečných mužů a žen. Navíc, trasa je do posledních okamžiků před startem tajná. Extrémně náročný závod, který prověří tvou vnitřní sílu, morálku, odhodlání. Podnik, který znásobí sílu přátelství.

A proč zrovna na našich stránkách o Loudání píšeme článek? Protože dva z našich borců – závodníků Metrostav Handy Cyklo Maratonu 2019, vyzvali letošní ?loudací? trasu, zatím historicky nejnáročnější! Ve středu 5. 6. před půlnocí se vydali na trasu Pája a David. Zatím statečně bojují s profilem trati pod čísly 25 a 58 a my je sledujeme a hltáme jejich SMS z trati tady.

Klukům moc přejeme, aby hlavně dokázali zvládnout těch 828 km s převýšením 37 988 m ve zdraví! Ano, čtete správně, nastoupaných téměř 40 km!!! Budeme vás průběžně informovat, jak se jim vede a jakými hláškami přes SMS nás zásobují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..