Letěli jsme napříč handicapy již počtvrté

Ve středu 2. května 2018 se již počtvrté v historii organizace Cesta za snem sešla v pražských Letňanech ve větrném tunelu Hurricane Factory pestrá společnost lidí. Marně přemýšlíte a nemáte tušení, v čem pestrost shromážděných spočívala? Pro ty, kteří už měli možnost k aktivitám této neziskové organizace přivonět, to není těžká hádanka.  A pro ty z vás, kteří jste o Cestě za snem ještě nikdy neslyšeli – čtěte dál!

Cesta za snem ve svých akcích propojuje zdánlivě nespojitelné. Pro mnohé lidi ve společnosti okolo nás je nepředstavitelné, že by handicapovaný člověk dokázal zvládnout stejné běžné denní či sportovní aktivity, jako ten zdravý. Ale pokud se jen trochu osmělíme, zbavíme předsudků a najdeme odvahu překročit svůj stín, tak zjistíme, že bytost, který nemůže chodit, neslyší, nevidí nebo její myšlenky nepopisují svět srozumitelnými slovy našemu chápání, je také člověk – s totožnými sny, tužbami a potřebami, jako má kdokoliv z nás.

Jde jen o to udělat první krok a nabídnout pomocnou ruku, v případě handicapu právě nejčastěji tu fyzickou. Potřebuješ pomoct obléknout, dojít si na záchod, převést přes silnici nebo vyskočit s vozíčkem na obrubník? Asi takhle nějak začínala cesta každého z nás, kdo už v této pestrobarevné společnosti „jede“ již delší dobu. A nezbývá než dodat, že pro drtivou většinu z nás tato cesta zakotvila u mnoha krásných a oboustranně přínosných přátelství rovnocenných lidí.

A přesně v tomto duchu se odvíjelo první středeční květnové dopoledne ve větrném tunelu. Radost a štěstí účastníků, instruktorů i všech diváků se lavinově odrážela ve tvářích každého na místě.

Na plnou fotogalerii z krásné akce, ve které si svou radost naplno užili nevidící, neslyšící, lidé upoutaní na vozíček, děti, dospělí, včetně zástupců seniorské kategorie, mentálně postižení – prostě všichni, kdo měli odvahu se přihlásit, se podívejte na našem google profilu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..