Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Galavečer s Cestou za snem

Galavečer s Cestou za snem

Druhou listopadovou sobotu jsme se zúčastnili akce Večer v Gala 2018, který pořádala organizace Cesta za snem. Akce je oslavou celé sezóny, během které Cesta za snem pořádá mnoho sportovních aktivit, vytváří nová přátelství, zážitky a zkušenosti, mnoho lidí inspiruje a dodává jim potřebnou sílu na své cestě životem, který ne vždy, je jednoduchý.

Na začátku večera nás přivítala Rock“N“Rollová kapela The Beautifuls, která zároveň svou skvělou muzikou večer uzavírala. Během večera proběhlo vyhlášení vítězů Metrostav handy cyklo maraton 2018, ČEZ handy kvadriatlon 2018, OpenRace 2018, a v neposlední řadě bylo vyhlášení Ženy a Muže roku Cesty za snem 2018. Celý večer nás provázeli také silné příběhy lidí, se kterými se osud nemazlil. Oni se ale nevzdali a řekli životu ano a chtějí ho žít naplno!

Během večera jsme si mohli zakoupit charitativní kalendář od Petry Veselé, která po těžké autonehodě zůstala od prsou ochrnutá. Jelikož se Petra nemohla věnovat koníčkům, které do autonehody dělala, rozhodla se začít malovat. Kalendář je krásný a plný barev. Veškerý výtěžek z prodeje kalendářů použije Petra na osobní asistenci, kompenzační a sportovní pomůcky, pro rozvoj samostatnosti a zlepšení fyzické kondice. Kalendář na akci pokřtila zpěvačka Tonya Graves, která vzápětí zazpívala i pár písniček. A protože je kalendář opravdu moc pěkný, tak jsme neváhali a také si jeden zakoupili. 🙂

Dále se promítal krátký film „Moje neviditelná svatba“. Ondra a Veronika se seznámili díky videu, který točila Cesta za snem s Ondřejem.  Ondra je nevidomý, po několika nezdařených operacích si řekl, že s tím končí a naučí se žít bez zraku. V natáčeném rozhovoru padla samozřejmě také řeč na ženy, kde s důvtipem řekli, že pokud se chce nějaká slečna seznámit s Ondrou, tak ať se ozve a Cesta za snem předá kontakt. Netrvalo dlouho a jedna se ozvala. Nyní jsou manželé a na této akci Ondra s Veronikou poděkovali krátkým videem Cestě za snem, že je k sobě přivedli.

Silný zážitek a emoce v nás zanechala také premiéra filmu, z letošního Metrostav handy cyklo maraton, „Dopisy z hlavy“. Hlavním hrdinou filmu je Jan Hotovec, který má od narození dětskou mozkovou obrnu. Je to velký bojovník, který letos odmaturoval a začal studovat práva. Plní si své sny a jedním z nich byl zajet si handy cyklo maraton. Své postižení nebere jako neštěstí, nýbrž jako výzvu.

Cesta za snem si každý rok vybere patrona, kterému se bude snažit pomoct. Pro rok 2019 si vybrala za patrona Daniela Votrubu. Daniel chtěl být profesionálním vojákem. Bohužel začal bojovat o svůj život v jiné válce, a to ve válce se zlatým stafylokokem. Danovi zkolabovaly plíce, ledviny i srdce. Lékaři mu následně museli amputovat levou nohu, byl napojen na dva mimotělní okruhy, které nahrazovaly životně důležité orgány. Byl jediným člověkem v tomto stavu v České republice. Dan je velký bojovník a nakonec se začal zotavovat. Velkým překvapením bylo, když po zhlédnutí medailonku o Danovi, sám přišel na pódium. Byl to silný emoční zážitek nejen pro nás, ale pro všechny v sále. Několikaminutový potlesk bylo to nejmenší, co v danou chvíli mohlo nastat a vyjádřit tak, jak moc mu držíme palce, aby se dostalo potřebné pomoci a mohl si splnit svůj sen, kterým je postarat se sám o sebe a i přes to, co se mu přihodilo, tak pomáhat druhým.

Celý večer nás provázely silné emoce, mnoho smíchu, skvělá atmosféra, kterou vytvářeli nejen účinkující, ale i moderátoři. Cesta za snem tak úspěšně oslavila rok 2018 a už teď se moc těšíme na rok 2019.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..