Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Co je to vlastně ten tricykl?

Co je to vlastně ten tricykl?

Tuhle otázku jsme od vás už párkrát slyšeli, a přijde nám důležité ji vysvětlit a poukázat na rozdíly mezi nabídkami tricyklů na trhu.

V zásadě se tricykly rozdělují na ty, kde se leží nebo sedí a ty, kde se šlape nohama a kde rukama. Mezi sebou se tyhle varianty dají různě kombinovat. Tricykl zároveň nemusí nutně používat pouze lidé s handicapem, ale dost často jej jako formu pohodlnějšího svezení používají i dobrodruzi a dálkoví cyklisté.

Náš Roman má klasickou sedící tříkolu, kde musí šlapat nohama. Bohužel, jeho současná tříkola je objemná a těžká. Rám nelze rozložit a kdykoliv Romča cestuje na mezinárodní soutěže, tak je s jejím transportem dost potíž.

Roman s tátou Jirkou

Řešení existují, ale bohužel to není tak, že bychom zašli do prvního krámu a tam by tricykl měli. Vždy jde o malosériovou výrobu, kde se musí řešit spousta technických detailů, od diferenciálu přes geometrii upevnění zadních kol, až po řetězovou linku. Naštěstí už existují výrobci, kteří se tím zabývají, ale nechají si to po právu dobře zaplatit. Naše snaha je Romčovo současné kolo nahradit lehčím a skladnějším modelem. Jako nejsnazší cesta se nám proto jeví konvenční karbonový rám a k němu na míru vyrobený adaptér, který z běžného kola udělá tricykl. Na grafice výše vidíte, jaké jsou momentálně ve hře možnosti a předpokládané ceny.

Varianta „zlaté české ručičky“ zní nejlépe, protože máme v naší republice spoustu šikovných rámařů a lidí, kteří se zabývají jak karbonem, tak ocelí. Nejlehčí a nejvíce profi působící je varianta Bastionu, kde výrobci kombinují titanový 3D tisk a karbon, bohužel je to také varianta nejdražší. Držte nám palce, ať se nám podaří vybrat částka blížící se variantě „zlaté české ručičky“, kdy máme opravdu reálnou šanci postavit skvělý lehký tricykl a posunout Romčovo ježdění na novou úroveň.

Děkujeme moc všem, kteří nám s tím pomohou!

Tým Sport 4 Help

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..