Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Chrobák roháč na tripu

Chrobák roháč na tripu

S Honzou Hnulíkem jsem se seznámila v práci na veterinární klinice. Honza je veterinář se specializací na ultrazvuková vyšetření psů a koček. V roce 1999 Honzovi lékaři v rámci úrazu ve vojenské službě diagnostikovali roztroušenou sklerózu. V té době na sobě nepozoroval žádné příznaky. Informace to byla velmi vážná a i když se zpočátku zdálo, že příznaky onemocnění jsou daleko, během dvou let se Honza rozhodl zmírnit pracovní tempo, aby dopřál svému tělu potřebný odpočinek, specializoval se na obor veterinářství, kde bude moci později práci vykovávat i na invalidním vozíku a začal se se svým onemocněním srovnávat. Omezení pohybových schopností se přesto postupně dostavila. V současnosti se Honza pohybuje s pomocí berlí.

S Honzou jsme se spřátelili a mně zaujalo, jaký žije aktivní život. Rád jezdí na kole a jeho staré kolo pro handicapované už dosluhovalo. Honza se trápil, že sám není schopný vysokou částku (okolo 200 000,-) na nové lehokolo nashromáždit. Dali jsme hlavy dohromady a společně se nám podařilo oslovit Konta Bariéry, otevřít sbírku a díky dobrým lidem ji i celou naplnit.

Honza si tedy mohl pořídit vysněné lehokolo, s možností použít na něm v obtížných částech cyklostezek elektropohon a hned začal spřádat plány k uskutečnění svého snu, dojet na kole až v Černému moři. A protože je Honza opravdu obrovský bojovník, začal trénovat, v rámci plánu dokázal najezdit od ledna do konce srpna roku 2022 neuvěřitelných 2900 km, což jistě nenajezdí mnozí z nás! A v září takto dokonale připravený vyrazil na dobrodružnou výpravu se svým švagrem, na první část své vysněné trasy podél Dunaje, z Schärdingu do St. Pöltenu.

Ale tím to nekončí, v roce 2023 se Honza chystá ukousnout ze svého snu další část trasy. A s tím mu můžeme trochu pomoci i my. Třeba se přidat na kus cesty. Nebo přispět finančně, aby se Honzovi cestou lépe zařizovalo bydlení a strava. Pokud se budete chtít zapojit, přispět můžete pod variabilním symbolem 44 na náš účet 2601130854 / 2010.

Podrobný deníček z cesty, kterou Honza letos uskutečnil, si můžete přečíst na jeho BLOGU.

Text: Irena Vanišová

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..