Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Výlet za Romčou na Šumavu

Výlet za Romčou na Šumavu

Poslední lednový víkend jsme s týmem vyrazili na výlet do šumavských Čestic na návštěvu za naším kamarádem Romčou Šejnou a jeho rodinou. Původně jsme měli v plánu proběhnout se na běžkách po zasněžených pláních v okolí Modravy, ale člověk míní a příroda mění. Týden před naším výletem teploty vystoupaly vysoko nad bod mrazu a v kombinaci se sluníčkem sníh téměř roztál. Tak jsme lyže museli vyřadit z programu.

Jako cyklistům nám ale okamžitě uzrál v hlavě plán, vzít si místo běžek své železné oře. Že je teprve leden, nás přeci nemůže odradit! Navíc, předpověď počasí s ukazujícím se sluníčkem jak v sobotu, tak v neděli, k tomu úplně vybízela. A Romča ještě pořád nevyzkoušel naplno nový tricykl, který se podařilo zkompletovat až v prosinci loňského roku. Takže bylo záhy rozhodnuto a na cestu jsme si přibalili kola.

V pátek část výpravy vyrazila z Prahy na Šumavu autem a část vlakem. Romča na kole neseděl ze zdravotních důvodu někdy od konce října, tak bylo moc milé překvapení, když na Irču na nádraží čekal společně s tátou Jirkou jako doprovod do Čestic. Jediné, co milým překvapením po vystoupení z vlaku nebylo, byl stále sílící déšť, který se spustil přesně v okamžiku příjezdu. Ale jiná možnost prostě nebyla, než vyrazit směr vzhůru do kopce, a i v dešti zdolat potřebných 15 km do cíle. To ale k cyklistice patří, překonávat překážky, takže to všichni účastníci výletu zvládli s úsměvem na rtech a dobrým pocitem z překonání obtížnějších podmínek.

Večer, když se sešla celá společnost, jsme si popovídali o společných plánech na letošní sezonu. V kalendáři nám letos nebude chybět cyklisticky účast v červnovém Na kole dětem okolo Světa Pepíka Zimovčáka, Letovická 24h a Letní výzva Kolo pro Adama. Určitě máme v plánu sledovat a podpořit i účast týmu Domestici.cz v závodě RAAM napříč Spojenými státy. A na podzim potom určitě vyrazíme do okolí Slatiňan za kamarádem Honzou, který brázdí místní cyklostezky i několikrát denně na svém lehokole.

No, a v sobotu a neděli už nás počasí nezklamalo. I když z počátku dne ještě mráz zalézal za nehty, sluníčko bylo všudypřítomné až do svého západu a svítilo nám na dopolední i odpolední vyjížďku. A protože navíc v pátek déšť smyl ze silnic všechny nepatřičnosti, Romča s klidným svědomím vyjel na trasu se svým novým strojem, oranžovým tricyklem Alan. Nemusel se tak obávat o jeho zbytečné poničení solí a kamínky z ošetření silnic proti námraze. Užívali jsme si společné chvilky venku, večer jsme znovu poseděli a než jsme se nadáli, krásný víkend byl za námi a rozjeli jsme se zase zpět do svých domovů, s příslibem dalšího brzkého setkání.

Měli jsme radost, že v Romčových očích zase vidíme jiskru i zapálení do ježdění, i když to bude chvíli trvat, něž si obnoví sportovní fyzičku po několikaměsíční zdravotní pauze. Nový tricykl bude potřebovat donastavit jen pár drobností, jako je posed, výška řídítek, uzpůsobit nášlapy, aby odpovídaly Romčově handicapu nohy a bude to, Romča zase bude brázdit nejen šumavské cesty.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..