Transparentní účet: 2601130854 / 2010

V Pardubicích neopomeňte Automatické mlýny

V Pardubicích neopomeňte Automatické mlýny

Víkendové počasí přimělo mnohé z nás nechat kola pověšená na háčku a věnovat se spíše plánování trasy maratonu u počítače. Do blogu tak vytahujeme z archivu cyklo výlet z předcházející slunečné soboty.

Až budete v Pardubicích, třeba na Okolo měst, nezapomeňte se podívat na místní technický a architektonický skvost – stavbu Automatických mlýnů. Krásný komplex budov, který vznikal v letech 1909 – 1910 na břehu řeky Chrudimky, je první pardubickou stavbou známého architekta Josefa Gočára. Budovy mlýna a sila jsou zapsány na seznamu národních technických památek a patří do desítky největších zařízení svého druhu v České republice.

Dlouho se nevědělo, jaká budoucnost komplex čeká, v jaké podobě zůstane zachován pro budoucí generace. Na konci března se však majitelem areálu stal pražský architekt Lukáš Smetana a zdá se, že budovy budou zachráněny. Nový vlastník objektu chce při přestavbě Automatických mlýnů v moderní multifunkční areál 21. století spolupracovat s městem a vybrat tu nejlepší variantu pro Pardubice a pro národní kulturní památku mlýnů.

I vy budete mít možnost ohodnotit proměnu, kterou mají Automatické mlýny v následujících letech před sebou. V létě se plánuje prostor mlýnů využít jako parkoviště pro návštěvníky nedalekého volnočasového areálu Na Špici, v němž bude umístěn Olympijský park Pardubice. A ten zcela jistě stojí za návštěvu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..