Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Romčův tricykl se blíží k závěru!

Romčův tricykl se blíží k závěru!

Máme novinky pro všechny podporovatele sbírky na Romčův tricykl. Při jeho sestavení jsme se nakonec vydali cestou, která už byla prošlapaná a vývoj karbonového modelu necháme na možné další iterace. Na doporučení jsme zvolili německého výrobce adaptéru Monteverde handmade bicycles. Má to kromě hmotnosti hned několik výhod, ale tou nejzásadnější je, že konstrukčně je už vychytaný a má o 80% menší odpor než Romanovo současné kolo!

Druhá dobrá věc je, když jedete to zatáčky na tricyklu, tak se nemůžete naklonit a občas se vám stane, že jdete na dvě kola … a buďto vybalancujete nebo ne. Tomu pomáhají i odklony zadních kol, které tu jsou také lépe vyřešené a stejně tak přenos síly na kola.

A poslední a neméně důležitá věc. Bude to ještě letos. Což je náš velký záměr, aby Romča mohl do příští sezony naskočit už na novém kole. S karbonem bychom asi neměli hotovo ani na příští závodní sezónu.

Takže máme rám kola 🚴, adaptér na uchycení zadního rozšíření 🧲 a i to zadní rošíření by mělo co nevidět dorazit.

Zbývá vyřešit komponenty, protože původní idea bylo elektronické řazení (mnohem snazší na ovládání než páčky nebo gripshift – Romča jezdí rovná řídítka). Bohužel adaptér na tricykl pojme konstrukčně pouze HG kazetu do 36 zubů. Existuje kombinace prvních elektronických sad od Sramu (eTap A1), které komunikují s moderním AXS. Blbé je, že už se nevyrábí a jakékoliv poškožení bude hledání jehly v kubce sena po bazarech.

Stay tuned a my se ke konci měsíce října/na začátku listopadu zase ozveme, abychom vám dali další zprávy o adaptéru, který tou dobou snad dorazí 🙂.

Text: Pavel Šťastný

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..