Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Romča vyrazil na Albertovský den

Romča vyrazil na Albertovský den

Ve čtvrtek 18. května proběhl v Praze na Klinice rehabilitačního lékařství (KRL) druhý ročník Albertovského dne, který je věnovaný lidem po úrazech mozku a cévních mozkových příhodách. A to by nebyl náš Romča, kdyby nevyrazil, tentokrát za doprovodu mamky Vendy, na cestu ze Strakonic do Prahy, aby si užil pod taktovkou organizace Cesta za snem sportovní odpoledne plné aktivit.

Akce má za cíl upozornit na problémy lidí po úrazech a cévních mozkových příhodách, které nemusí být vždy vidět na první pohled. Pořadatelé chtějí ukázat širokému okolí, handicapovaným i zdravým, s čím vším může pomoci rehabilitace, která je po takové nemoci nebo úrazu nesmírně důležitá.

Romča sám ve 12. letech při autonehodě utrpěl úraz mozku, s jehož následky se bude potýkat až do konce života. Přesto je zářným příkladem člověka, který i s takovým poraněním může sportovat, radovat se z pohybu a v Romčově případě i dosahovat výborných sportovních výsledků.

Na místě pořádání akce, která přilákala velké množství lidí, na příchozí čekaly různé soutěže týmů složených z pacientů, rodin, studentů a zaměstnanců KRL. Každý měl možnost vyzkoušet si trenažéry a jiné sportovní náčiní na vlastní kůži a dozvědět se informace od odborníků, jak nejlépe lidem s úrazem nebo nemocí mozku pomoci v dalším rozvoji. V neposlední řadě Klinika rehabilitačního lékařství otevřela své dveře k prohlídce v rámci Dne otevřených dveří.

Děkujeme jak klinice, tak Cestě za snem, za další krásnou akci, která pomáhá navracet osoby s handicapem do běžného života.